سازمان ملل: دولت‌های روسیه و سوریه مسئول جنایت‌های شبه‌نظامیان متحد اسد در حلب هستند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یان ایگلند مشاور سازمان ملل متحد در امور بشار دوستانه ویژه سوریه دوشنبه 12 دسامبر در حساب کاربری توییتر خود نوشت که دولت های سوریه و روسیه مسئول «جنایت های» گروه های مسلح هوادار بشار اسد رئیس نظام سوریه در حلب هستند.

ایگلند در توییت خود افزود: «دولت های سوریه و روسیه مسئول هرگونه تعرض و جنایت شبه نظامیان پیروز در حلب هستند».

این توییت در حالی نوشته شده است که نیروهای دولتی سوریه و متحدانشان متشکل از نیروهای سپاه پاسداران ایران، شبه نظامیان حزب الله لبنان و شبه نظامیان شیعه عراقی، افغان و پاکستانی، به پیشروی خود در آخرین مناطق باقی مانده در کنترل مخالفان مسلح در شرق حلب ادامه دادند.

هم زمان با این پیشروی، گزارش های متعددی از کشتار غیر نظامیان از راه اعدام های خیابانی و بمباران هوایی، منتشر شده است.

در همین حال سخنگوی بان کی مون دبیرکل سازمان ملل متحد گفت که دبیرکل، از گزارش های حاکی از کشتارها و جنایت ها در حق بسیاری از غیر نظامیان از جمله زنان و کودکان در شهر حلب نگران است.

استفان دوگاریک سخنگوی بان کی مون در بیانیه خود افزود: «دبیرکل نگرانی خود را به طرف های ذی ربط ابلاغ کرده و از فرستاده سازمان ملل متحد در امور سوریه خواست تا موضوع را پی گیری کند».

فعالان میدانی و منابع آگاه گزارش داده اند که نیروهای دولتی سوریه و متحدانشان، دستکم 200 تن را در چهار محله شرق حلب اعدام کردند.

به گزارش شبکه تلویزیونی الحدث، بنا بر این گزارش ها، کادر پزشکی بیمارستان الحیات در محله کلاسه حلب، از جمله اعدام شدگان هستند. این افراد با شلیک گلوله اعدام شدند.

همچنین شبه نظامیان متحد نظام بشار اسد، 9 کودک و 4 زن را در محله الفردوس زنده سوزاندند.

فعالان می گویند بیشتر اعدام ها توسط شبه نظامیان حزب الله لبنان صورت گرفته است. متحدان نیروهای دولتی سوریه را نیروهایی از سپاه پاسداران، حزب الله لبنان و شبه نظامیانی شیعه، عراقی، افغان و پاکستانی تشکیل می دهند.این ائتلاف از پشتیبانی هوایی روسیه برخوردار است.

این در حالی است که مدیر اورژانس حلب می گوید هیچ بیمارستانی برای کمک رسانی به زخمی ها در شرق این شهر باقی نمانده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید