سازمان اورژانس: جنازه‌ها خیابان‌های محله‌های شرق حلب را پوشانده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

فعالان سوری می گویند که با پیشروی نیروهای ارتش سوریه و متحدانشان با پیشروی در محله های شرق حلب، شبه نظامیان هم پیمان بشار اسد رئیس نظام سوری، ده ها تن را در این مناطق اعدام کردند.

متحدان نیروهای دولتی سوریه را نیروهایی از سپاه پاسداران ایران، حزب الله لبنان، و شبه نظامیان شیعه عراقی، افغان و پاکستانی تشکیل می دهند. این ائتلاف از پشتیبانی هوایی روسیه برخوردار است.

سازمان اورژانس حلب هم اعلام کرده که جنازه ها، محله های واقع در جنوب شرق حلب را پوشانده ست.

بنا بر این اعلام، حدود 90 جنازه هم در نتیجه بمباران های هوایی، زیر آوار هستند.

دیده بان حقوق بشر سوریه هم خبر اعدام های میدانی و گسترده در شرق حلب را توسط نیروهای دولتی و متحدانشان تایید کرده است.

به گفته فعالان، نیروهای دولتی سوریه تمام کادر بیمارستان الحیات در محله کلاسه حلب را اعدام کردند.

پیش از این رامی عبدالرحمن مدیر دیده بان حقوق بشر سوریه می گوید که نبرد حلب با پیشروی بزرگ نیروهای دولتی و متحدانشان، به پایان خود رسیده است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، رامی عبدالرحمن افزود که مخالفان مسلح، از شش محله حلب که آخرین پایگاه آن ها بود، عقب نشینی کردند.

او در این باره توضیح داد که جنگجویان اپوزیسیون در پی از دست دادن محله شیخ سعید واقع در جنوب حلب، از همه محله ها به ساحل شرقی رود حلب عقب نشینی کردند.

در همین حال سرلشکر زیر صالح رئیس کمیته امنیتی در حلب گفت که عملیات ارتش سوریه برای باز پس گیری مناطق شرق حلب از کنترل مخالفان، در مراحل آخر خود قرار دارد.

این مقام نظامی دولتی سوریه که در محله شیخ سعید پس از بیرون راندن مخالفان مسلح از آن در جمع خبرنگاران سخن می گفت، افزود: «جنگ در حلب باید سریع به پایان برسد، وقت برای آن ها بسیار اندک است، یا باید تسلیم بشوند یا بمیرند».

پیش از آن وزارت دفاع روسیه در بیانیه ای رسمی اعلام کرده بود که نیروهای دولتی سوریه، کنترل بیش از 95 درصد حلب را در دست گرفته اند.

این بیانیه افزوده است که از آغاز نبرد حلب تا کنون، بیش از 2200 تن از جنگجویان اپوزیسیون تسلیم شده و حدود 100 هزار غیر نظامی، از مناطق شرق حلب که در کنترل مخالفان قرار داشت، خارج شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید