فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • روسیه بار دیگر با آتش‌بس در حلب اعلام مخالفت کرد

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  روسیه بار دیگر با درخواست ها برای آتش بس فوری در حلب مخالفت کرد. این در حالی است که سازمان ملل متحد از عملیات کشتار غیر نظامیان و فرار دستجمعی از شهر با پیشروی نیروهای ارتش دولتی و متحدانش به سمت آخرین مناطق باقی مانده در کنترل مخالفان سخن می گوید.

  به گزارش خبرگزاری ها، سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه سه شنبه 13 نوامبر گفت که ابتدا و پیش از آتش بس، باید گذرگاه هایی برای خروج از شهر ایجاد کرد.

  او که در کنفرانسی خبری پس از نشست سازمان همکاری اقتصادی کشورهای دریای سیاه در بلگراد سخن می گفت، اظهار داشت: «درخواست هایی برای توقف فوری عملیات نظامی در حلب می شنویم. روسیه پس از ایجاد گذرگاه ها با این مساله موافقت می کند».

  در پاسخ به سوالی درباره موفقیت مذاکرات با ترکیه و ایالات متحده بر سر سرویه هم گفت: «با هر کس که می تواند بر روی زمین تاثیر بگذارد، همکاری می کنیم».

  سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه دوشنبه 12 دسامبر گفته بود که مذاکرات با ایالات متحده آمریکا درباره سوریه، به بن بست رسیده است.

  لاورف افزوده بود که روسیه آماده مذاکره سریع با ایالات متحده درباره باز کردن گذرگاه هایی برای خروج مخالفان مسلح از حلب است. او در عین حال تاکید کرده بود که رسیدن به هر توافقی در این باره باید پیش از هرگونه اعلام آتش بس باشد.

  در واکنش به این سخنان، وزارت امور خارجه آمریکا اعلام کرد که روسیه به ایالات متحده اطلاع داده که می خواهد آتش بس برای خروج غیر نظامیان از حلب سوریه را برای چند روز عقب بیندازد و این مساله با توجه به حملات بی وقفه علیه غیرنظامیان غیر قابل قبول است.

  این در حالی است که نیروهای دولتی سوریه به همراه متحدانشان از سپاه پاسداران ایران، حزب الله لبنان و شبه نظامیان شیعه عراقی، افغان و پاکستانی، به پیشروی خود در محله های شرق حلب ادامه داده و ده ها تن از غیر نظامیان را کشتند.

  سازمان ملل متحد هم اعلام کرد که گزارش هایی از کشتار غیر نظامیان در شرق حلب توسط نیروهای دولتی سوریه و شبه نظامیان عراقی متحدش به دست آورده است.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران