جلسه فوق‌العاده شورای امنیت بررسی اوضاع حلب امشب برگزار می‌شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شورای امنیت سازمان ملل متحد، شامگاه امشب سه شنبه 13 دسامبر ساعت 17:00 به وقت گرینویچ، جلسه ای وفق العاده برای بررسی اوضاع حلب برگزار می کند.

بان کی من دبیرکل سازمان ملل متحد، گزارش خود را در این جلسه ارائه خواهد داد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، فرانسه و روسیه خواستار برگزاری جلسه فوق العاده شورای امنیت شدند.

این در حالی است که روسیه، عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل و هم پیمان بشار اسد رئیس نظام سوریه، تا کنون با آتش بس در حلب مخالفت کرده است.

به گزارش خبرگزاری ها، سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه سه شنبه 13 نوامبر گفت که ابتدا و پیش از آتش بس، باید گذرگاه هایی برای خروج از شهر ایجاد کرد.

روسیه پیش از این بارها قطعنامه های شورای امنیت درباره سوریه را وتو کرده بود. آخرین قطعنامه ای که روسیه وتو کرد، متعلق به آتش بس در حلب بود.

وزارت امور خارجه آمریکا اعلام کرد که روسیه به ایالات متحده اطلاع داده که می خواهد آتش بس برای خروج غیر نظامیان از حلب سوریه را برای چند روز عقب بیندازد و این مساله با توجه به حملات بی وقفه علیه غیرنظامیان غیر قابل قبول است.

این در حالی است که نیروهای دولتی سوریه به همراه متحدانشان از سپاه پاسداران ایران، حزب الله لبنان و شبه نظامیان شیعه عراقی، افغان و پاکستانی، به پیشروی خود در محله های شرق حلب ادامه داده و ده ها تن از غیر نظامیان را کشتند.

سازمان ملل متحد هم اعلام کرد که گزارش هایی از کشتار غیر نظامیان در شرق حلب توسط نیروهای دولتی سوریه و شبه نظامیان عراقی متحدش به دست آورده است.

فعالان میدانی و منابع آگاه گزارش داده اند که نیروهای دولتی سوریه و متحدانشان شامگاه دوشنبه، دستکم 200 تن را در چهار محله شرق حلب اعدام کردند.

به گزارش شبکه تلویزیونی الحدث، بنا بر این گزارش ها، کادر پزشکی بیمارستان الحیات در محله کلاسه حلب، از جمله اعدام شدگان هستند. این افراد با شلیک گلوله اعدام شدند.

همچنین شبه نظامیان متحد نظام بشار اسد، 9 کودک و 4 زن را در محله الفردوس زنده سوزاندند.

فعالان می گویند بیشتر اعدام ها توسط شبه نظامیان حزب الله لبنان صورت گرفته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید