آمریکا: روسیه با آتش‌بس فوری در حلب مخالفت کرد و این قابل قبول نیست

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت امور خارجه آمریکا دوشنبه 12 دسامبر اعلام کرد که روسیه به ایالات متحده اطلاع داده که می خواهد آتش بس برای خروج غیر نظامیان از حلب سوریه را برای چند روز عقب بیندازد و این مساله با توجه به حملات بی وقفه علیه غیرنظامیان غیر قابل قبول است.

این در حالی است که نیروهای دولتی سوریه به همراه متحدانشان از سپاه پاسداران ایران، حزب الله لبنان و شبه نظامیان شیعه عراقی، افغان و پاکستانی، روز دوشنبه به پیشروی خود در محله های شرق حلب ادامه داده و ده ها تن از غیر نظامیان را کشتند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، جان کربی سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در کنفرانسی خبری درباره مذاکرات اول هفته با روسیه در ژنو گفت: «به جای پذیرش آتش بس فوری، روس ها به ما گفتند این آتش بس نمی تواند تا چند روز دیگر آغاز شود.. این بدان معنی است که حملات نظام و متحدانش تا اجرایی شدن هرگونه توافق، ادامه خواهد یافت».

او ادامه داد: «با توجه به اوضاع فاجعه بار در حلب و گزارش های حاکی از ادامه حملات به غیرنظامیان و زیر ساخت ها، این سخنان روس ها به هیچ وجه قابل قبول نیست».

جان کربی گفت که مسئولان آمریکایی و روس به مذاکرات خود در ژنو ادامه می دهند و هیچ شکاف و اختلافی نیست که نتوان از آن عبور کرد.

او افزود: «تیم های ما همچنان در تاشند. با وجود این که ما همچنان خواهان رسیدن به نتیجه هستیم، اما من معتقدم که ما در حال حاضر در بن بست گیر افتاده ایم».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید