«با پیشروی نیروهای دولتی سوریه نبرد حلب به پایان خود رسیده است»

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

رامی عبدالرحمن مدیر دیده بان حقوق بشر سوریه می گوید که نبرد حلب با پیشروی بزرگ نیروهای دولتی و متحدانشان، به پایان خود رسیده است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، رامی عبدالرحمن افزود که مخالفان مسلح، از شش محله حلب که آخرین پایگاه آن ها بود، عقب نشینی کردند.

او در این باره توضیح داد که جنگجویان اپوزیسیون در پی از دست دادن محله شیخ سعید واقع در جنوب حلب، از همه محله ها به ساحل شرقی رود حلب عقب نشینی کردند.

در همین حال سرلشکر زین صالح رئیس کمیته امنیتی در حلب گفت که عملیات ارتش سوریه برای باز پس گیری مناطق شرق حلب از کنترل مخالفان، در مراحل آخر خود قرار دارد.

این مقام نظامی دولتی سوریه که در محله شیخ سعید پس از بیرون راندن مخالفان مسلح از آن در جمع خبرنگاران سخن می گفت، افزود: «جنگ در حلب باید سریع به پایان برسد، وقت برای آن ها بسیار اندک است، یا باید تسلیم بشوند یا بمیرند».

پیش از آن وزارت دفاع روسیه در بیانیه ای رسمی اعلام کرده بود که نیروهای دولتی سوریه، کنترل بیش از 95 درصد حلب را در دست گرفته اند.

این بیانیه افزوده است که از آغاز نبرد حلب تا کنون، بیش از 2200 تن از جنگجویان اپوزیسیون تسلیم شده و حدود 100 هزار غیر نظامی، از مناطق شرق حلب که در کنترل مخالفان قرار داشت، خارج شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید