عکس‌های اولیه مهاجم انتحاری کلیسای قبطیان قاهره

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

«العربیه.نت» به عکس های اولیه محمود شفیق مصطفی، مهاجم انتحاری کلیسای قبطیان در منطقه العباسیه قاهره پایتخت مصر دست یافت.

به گفته منابع امنیتی مصری، نام مستعار مهاجم انتحاری، ابو دجانه الکنانی است که 10 اکتبر سال 1994 به دنیا آمده است. او در سال های اخیر به عضویت گروه های تروریستی در منطقه سینای مصر در آمده بود.

بنا بر این منابع، مهاجم انتحاری ساکن روستای عطیفه مرکز سنورس در استان فیوم بود و پیشتر در یک پرونده کیفری به شماری 42709 متعلق به سال 2014 به حبس محکوم شده بود.


عبدالفتاح السیسی رئیس جمهوری مصر اعلام کرد که عامل انفجار روز یکشنبه 11 دسامبر کلیسای قبطیان در قاهره، جوانی 22 ساله به نام محمود شفیق محمد مصطفی بود که 3 جوان دیگر و یک زن با او همکاری می کردند.
به گزارش العربیه، السیسی که دوشنبه 12 دسامبر در مراسم تشییع جنازه قربانیان انفجار کلیسا سخن می گفت، افزود عامل انتحاری که مجهز به کمربند بمب گذاری شده بود، وارد کلیسا شد و کمربند خود را منفجر کرد.

عکسی قدیمی از مهاجم انتحاری پس از دستگیری در جرمی کیفری که به صدور حکم حبس او انجامید
عکسی قدیمی از مهاجم انتحاری پس از دستگیری در جرمی کیفری که به صدور حکم حبس او انجامید


وزارت بهداشت مصر اعلام کرد آمار نهایی قربانیان انفجار صبح یکشنبه کلیسای قبطیان در قاهره، به 24 کشته و 49 زخمی رسیده است.
پیش از این وزارت بهداشت مصر شمار قربانیان را 25 کشته و 31 زخمی اعلام کرده بود.
این خونبارترین حمله به اقلیت قبطی مصر پس از حمله به کلیسای قدیسین اسکندریه در شب سال نوی میلادی در سال 2011 بود که 21 کشته بر جای گذاشت.


بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید