اپوزیسیون سوریه: با وجود سقوط حلب به نظام اسد امتیاز نمی‌دهیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

ریاض حجاب هماهنگ کننده هیئت مذاکرات اپوزیسیون سوریه گفت که شکست در حلب، عزم مخالفان را برای سرنگونی نظام بشار اسد، متزلزل نمی کند.

این در حالی است که فرانسوا اولاند رئیس جمهوری فرانسه گفت که نظام سوریه، از مجازات در امان نخواهد بود.

به گزارش خبرگزاری ها، حجاب پس از دیدار با فرانسوا اولاند رئیس جمهوری فرانسه در کنفرانسی خبری گفت گفت: «اگر نظام و متحدان نظام، بشار اسد و متحدانش گمان کنند پس از پیشروی شان در بعضی محله های حلب، ما عقب نشینی خواهیم کرد، یا اهداف انقلاب را پای میز معامله خواهیم برد، سخت در اشتباهند. نه عقب نشینی خواهیم کرد و نه امتیاز خواهیم داد.. ما بر سدر حقوق ملت سوریه و ارزش های انقلاب، امتیاز نخواهیم داد».

او افزود: «کسی که مردم سوریه را کشت، کسی که در حق مردم سوریه مرتکب جنایت شد، جایگاهی نخواهد داشت. این ها هیچ جایی نه در مرحله انتقالی و نه در آینده خواهند داشت».

حجاب که زمانی نخست وزیر نظام اسد بود، روسیه را به دوگانگی معیارها متهم کرد چرا که مسکو همواره مخالفان را به وضع پیش شرط هایی برای مذاکرات صلح متهم می کند در حالی که به گفته حجاب، مخالفان اسد در حقیقت خواستار اجرای قطعنامه های بین المللی هستند که روسیه و سازمان ملل متحد با آن ها موافقت کرده اند.

حجاب گفت: «قطعنامه هایی بین المللی وجود دارد که باید اجرا شود.. قطعنامه 2254، بندهای بسیاری دارد که روسیه با آن موافقت کرد و چرا اکنون روسیه با اجرای این قطعنامه مخالفت کرده و جلوی بمباران و محاصره را نمی گیرد، اقدام هایی که نظام اسد، شبه نظامیان فرقه گرای ایرانی و سپاه پاسداران انجام می دهند».

این مقام اپوزیسیون سوریه همچنین روسیه و نیروهای اسد را به نداشتن توانایی برای جنگ با شبه نظامیان داعش متهم کرد زیرا به گفته او، داعش که بخش هایی از سوریه را همچنان تحت تصرف دارد، اخیرا شهر تاریخی تدمر (پالمیرا) را تصرف کرد.

حجاب گفت: «آن ها همچون موش در برابر گروه تروریستی داعش در تدمر فرار می کنند. آن ها تنها در برابر شبه نظامیان بی سلاح شیر می شوند آن هم با کشتار و ویرانی اما در برابر داعش همچون موش و خرگوش می گریزند.. از شهر تدمر و مناطق دیگر فرار می کنند».

حجاب گفت که با رئیس جمهوری فرانسه، راه های متوقف کردن بمباران ها و رساندن کمک های بشر دوستانه به محاصره شدگان را مورد بررسی قرار داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید