مصر.. 25 کشته در انفجار کلیسای قبطیان در قاهره

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

خبرنگار العربیه گزارش داد انفجاری که شنبه 11 دسامبر کلیسای قبطیان در منطقه العباسیه قاهره را هدف قرار داد، دستکم 25 کشته و 31 زخمی برجای گذاشت.

وزارت بهداشت مصر در بیانیه ای کوتاه، اعلام کرد که 14 آمبولانس در محل حادثه در منطقه العباسیه برای انتقال قربانیان به بیمارستان های دمرداش و دار الشفای قاهره حضور یافتند.

منابع امنیتی می گویند از بمبی 12 کیلویی در این انفجار استفاده شده است.

وزیر کشور مصر پس از رسیدن به محل حادثه، دستور ذخیره کردن سریع محتوای دوربین های مداربسته در منطقه را صادر کرد تا درباره هویت عاملان انفجار و چگونی وارد کردن بمب به داخل کلیسا، تحقیق شود.

یک منبع امنیتی گفت که بمب، در سالن مخصوص بانوان کار گذاشته شده و احتمال ها این است که این بمب به وسیله یک کیف زنانه وارد کلیسه شده است.

این منبع افزود برآوردهای اولیه می گوید وزن بمب 8 تا 12 کیلو باشد و به وسیله دستگاه کنترل از راه دور حدود 15 دقیقه پیش از پایان نماز، منفجر شده باشد.

از سویی نبیل صادق دادستان مصر، به دادستانی امنیت کشور دستور تحقیق در حادثه را داد.

یک تیم از دادستانی هم برای برای بازدید از محل حادثه، برآورد تلفات و سوال از شاهدان عینی، به کلیسا احضار شدند.

سرلشکر صدقی صبحی وزیر دفاع و صنایع نظامی و فرمانده کل نیروهای مسلح مصر نیز دستور درمان زخمی های حادثه انفجار کلیسا را در بیمارستان های نیروهای مسلح صادر کرد.

روز جمعه هم یک انفجار منجر به کشته شدن 6 پلیس دیگر در منطقه جیزه شد و در انفجاری دیگر در جاده بین المللی کفر الشیخ نیز انفجار جان یک غیر نظامی را گرفت و سه نیروی پلیس زخمی شدند.


بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید