بریتانیا: دست ایران در یمن به روشنی دیده می شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

بوریس جانسون، وزیر امور خارجه بریتانیا، در اجلاس منامه، درسخنانی گفت که دخالت ایران در امور داخلی یمن کاملا روشن است و او به خوبی درک می کند که چرا پادشاهی سعودی نگران این دخالت است زیرا باید از امنیت خود را مقابل تجاوزات حوثی ها حراست کند.

جانسون گفت: «وقتی ما به حوادث یمن نگاه می کنیم، دست ایران را در این کشور به روشنی می بینیم، من کاملا متوجه نگرانی های امنیتی پادشاهی سعودی هستم و دفاع سعودی از در مقابل آتشباری حوثی ها را مطلقا درک می کنم. اما فکر می کنم که در این کنفرانس همه مانند من نگران رنجی هستند که مردم یمن اکنون دچار آن شده اند».

وزیر امور خارجه بریتانیا همچنین ابراز عقیدده کرد که کنترل شهر حلب توسط رژیم اسد صلح را به این کشور باز نمی گرداند و مردم این کشور بشار اسد را به رئیس جمهوری سوریه نمی پذیرند.

جانسون در این باره گفت: «درست است که اسد شاید بتواند به کمک روسیه و ایران و بعد از ماه ها بمباران وحشیانه، شهر حلب را طی روزهای آینده از مخالفان خود پس بگیرد، اما این پیروزی بر روی زمین سوخته است. باید توجه داشت که دوسوم سوریه خارج از کنترل اسد است، ۳۰ منطقه در محاصره هستند و ۵۷۱ هزار نفر از مردم سوریه در این مناطق در فقر و تنگدستی زندگی می کنند. بدون تردید در کشوری که میلیونها نفر از شهروندان آن از یک نفر متنفرند صلح برقرار نخواهد شد».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید