یمن: شبه نظامیان با یورش به مساجد، شماری از خطیبان را بازداشت کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

منابع یمنی فاش کردند که شبه نظامیان حوثی، با یورش به ده ها مسجد در شماری از استان های این کشور، خطیبان و امامان را بازدشت کردند.

به گزارش العربیه، این منابع تاکید کردند که شبه نظامیان حوثی، خطیبان وابسته به خود را در مساجد استان ذمار جایگزین کردند. دهها نمازگزار با مشاهده این وضعیت، مساجد را ترک کرده اند.

خبرگزاری سبأ وابسته به دولت مشروع یمن به نقل از شاهدان عینی نوشته است که نمازگزاران در مسجد الاخضر در مرکز شهر ذمار مساجد را پس از مشاهده خطیبان حوثی ها، ترک کردند.

آنها ضمن نپذیرفتن خیطبان جدید، اقدامات حوثی ها در تغییر خطیبان مساجد را محکوم کردند.

در استان البیضاء نیز، شبه نظامیان حوثی به مسجد توحید در شهر البیضاء یورش برده و یک امام مسجد وابسته به خود را قرار دادند.

شبه نظامیان حوثی، چند روز پیش با نوشتن شعارهایی بر روی دیوار مسجد التوجید، نگهبان مسجد را تهدید کردند که در صورت پاک کردن شعارها، مسجد را با خاک یکسان خواهند کرد.

در صنعا پایتخت یمن، شاهدان عینی تاکید کردند که شبه نظامیان حوثی، سه نمازگزار را پس از خروج از مسجد القادسیه واقع در غرب پایتخت، بازداشت کردند.

در همین حال، مرکز رسانه ای استان «تهامه» گزارشی از نقض های شبه نظامیان حوثی در استان ریمه در جنوب غرب صنعا را منتشر کرد. در این گزارش آمده است که کودتاچیان حوثی 35 خطیب مسجد را عزل و خطیبان وابسته به خود را جایگزین آنها کرده اند.

شبه نظامیان حوثی همچنین 20 مدرسه و کلاس حفظ قرآن در استان ریمه را تعطیل کرده اند.


بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید