61 غیرنظامی در حملات هوایی در شرق حلب کشته شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

گزارش ها از حلب نشان حاکی است که در پی حملات هوایی جنگنده های رژیم اسد و روسیه در شرق حلب، 61 غیرنظامی جان خود را از دست داده و 120 تن دیگر زخمی شدند.

به گزارش خبرگزاری آناتولی نجیب انصاری، مسئول دفاع مدنی حلب سوریه گفت: در نتیجه حملات شدید هوایی و زمینی نیروهای متعلق به رژیم اسد و حامیان وی به مناطق تحت کنترل مخالفان در شرق حلب، 61 غیرنظامی جان خود را از دست داده و 120 تن دیگر مجروح شدند.

به گفته انصاری در نتیجه این حملات در محله کلاسه 12، مشهد 6 ، انصاری 2، سکری 3، معادی 8 ، بستان القصر 2، صالحین 5، قاضی عسکر 6 نفر و در یک حمله به محل تجمع غیرنظامیان 17 نفر و در مجموع 61 نفر کشته شدند.

او با اشاره به عدم دسترسی کمک ها به مناطق تحت کنترل مخالفان در حلب به دلیل حملات شدید رژیم اسد، گفت: «ده ها نفر اکنون زیر آوار مانده اند و کسی نیست نجاتشان دهد.»

مسئول دفاع مدنی حلب افزود:« کوچه ها و خیابان‌ها مملو از کشته و زخمی شدگان است. وضعیت مجروحان وخیم است و امکان ارائه خدمات پزشکی وجود ندارد.»

وی تاکید کرد: «منطقه به صورت اضطراری به مواد غذایی و امکانات پزشکی نیاز دارد. اگر سازمان ملل و جوامع بین المللی اقدامی برای پایان دادن به حملات به شرق حلب انجام ندهند، رژیم اسد هزاران نفر را زنده زنده خاک خواهد کرد.»

گزارش ها از حلب نشان می دهد که از زمان شدت گرفتن حملات رژیم اسد همپیمانان این کشور در شرق حلب در تاریخ 15 نوامبر تا کنون، 889 غیرنظامی جان خود را از دست داده اند.

این در حالی است که روسیه امروز اعلام کرد که در آستانه توافق با آمریکا درباره وضعیت حلب است. هنوز گزارشی درباره جزئیات این توافق، منتشر نشده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید