ویدیو.. مراسم استقبال از ملک سلمان بن عبدالعزیز در کویت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دیدار ملک سلمان بن عبدالعزیز آل سعود، پادشاه سعودی از کویت، با استقبال گسترده محافل رسمی و غیر رسمی در این کشور روبرو شد.
خادم حرمین شریفین روز پنجشنبه 8 دسامبر در یک سفر رسمی وارد کویت شد.

شیخ صباح الاحمد الصباح، امیر کویت، به نام خود، دولت و ملت این کشور از ملک سلمان بن عبدالعزیر استقبال کرد.

شیخ صباح الاحمد طی سخنانی در مراسم استقبال از ملک سلمان بن عبدالعزیز آل سعود نسبت به دیدار میهمان عالیقدر خود ابراز سعادت کرده، خادم حرمین شریفین و هیئت همراه وی را میهمانانی گرانقدر نامید که برای دیدار از خانواده و برادران خویش به کویت آمده‌اند.

دیوان امیری کویت نیز با انتشار بیانیه‌ای سفر ملک سلمان به این کشور را تاکیدی بر روابط برادرانه میان رهبری و ملل سعودی و کویت توصیف کرد.

در این بیانیه آمده است:" سفر خادم حرمین شریفین به کویت، تأکیدی بر ژرفای روابط استراتژیک میان دو کشور و نیز بر عمق برادری میان دو ملت در راستای تاریخ است، روابط مستحکمی که در طول تاریخ با همبستگی، همکاری و مدد الهی هر دو کشور بر چالش‌ها و تهدیدها چیره آمدند."

بر اساس گزارش‌های دریافتی افزون بر تشریفات رسمی، شهروندان کویتی با تجمع در مسیر طولانی موکب پادشاه سعودی ابراز احساسات کردند.

دیدار خادم حرمین شریفین از کویت، پس از پایان اجلاس سران کشورهای خلیجی در منامه بحرین و در ادامه سفر پادشاه سعودی به شماری از کشورهای خلیجی از جمله امارات، قطر و بحرین صورت می‌گیرد.

خادم حرمین شریفین، امروز پنج شنبه به سفر رسمی خود به بحرین پایان داد و به همراه هیئتی سعودی وارد کویت شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید