نیروهای دولتی سوریه چند محله استراتژیک حلب را از مخالفان گرفتند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

نیروهای ارتش دولتی سوریه سه شنبه 6 دسامبر توانستند چند منطقه استراتژیک در شهر حلب را از کنترل مخالفان خارج کنند.

رسانه‌های دولتی و دیده‌بان حقوق بشر سوریه گزارش دادند که نیروهای دولتی، چند محله در نزدیکی بخش قدیمی شهر حلب را به کنترل خود در آوردند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، یکی از مناطقی که نیروهای دولتی از دست مخالفان خارج کردند، محله استراتژیک الشعار است که پیشتر یک مسئول در اپوزیسیون گفته بود در آستانه سقوط است.

به گزارش دیده‌بان حقوق بشر سوریه، بیشتر مناطقی که نیروهای دولتی کنترل آن را روز سه شنبه به دست گرفتند، در شمال و شمال شرق بخش قدیمی حلب واقع هستند، اما آن‌ها در عین حال برای پیشروی در مناطق جنوب شرقی فشار می‌آورند.

چنانچه نیروهای دولتی جاده واقع میان قلعه شعر و بخش شرقی آن را قطع کنند، یکی دیگر از مناطق تحت کنترل مخالفان را محاصره خواهند کرد و مساحت‌های مناطق آن ها به شدت کم خواهد شد.

نیروهای دولتی سوریه و شبه‌نظامیان ایرانی، افغان، پاکستانی، عراقی و لبنانی با استفاده از پوشش هوایی روسیه، از حدود دو هفته پیش حمله‌ای گسترده برای بیرون راندن مخالفان از شرق حلب آغاز کرده‌اند. این حمله وضعیت انسانی را در این بخش از شهر بسیار بحرانی کرده و شمار زیادی قربانی از غیرنظامیان گرفته است. نیروهای دولتی و متحدانشان موفق شدند مخالفان مسلح را از مناطق وسیعی از شرق حلب خارج کنند و همچنان به پیشروی‌های خود ادامه می‌دهند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید