نخستین پیام سخنگوی جدید داعش: به نمایندگی‌های ترکیه در سراسر جهان حمله کنید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

گروه داعش، شخصی را که «ابو الحسن المهاجر» نامیده می شود، به عنوان سخنگوی رسمی جدید خود منصوب کرد.

«ابو الحسن المهاجر» در نخستین پیام خود از شبه نظامیان داعش خواست نمایندگی های دپلماتیک ترکیه را هدف حملات خود قرار دهند.

در پیامی صوتی که سایت «الفرقان» مرتبط با گروه داعش منتشر کرده، سخنگوی جدید داعش از شبه نظامیان این گروه خواست از شهر تلعفر واقع در غرب موصل فرار نکنند.

شبه نظامیان شیعه عراقی موسوم به حشد الشعبی، عملیات خود را برای بیرون راندن شبه نظامیان داعش از شهر تلعفر آغاز کرده اند. چنانچه داعش این شهر را از دست بدهد، مسیر ارتباطی اش با شهر الرقه، مرکز داعش در سوریه، قطع خواهد شد و موصل تقریبا به طور کامل به محاصره در خواهد آمد.

نیروهای عراقی 17 اکبتر گذشته، عملیات برای آزاد سازی موصل از تصرف داعش را آغاز کرده اند.

«ابو حسن المهاجر» در این پیام صوتی از هواداران داعش، خواست به «پایگاه های نظامی، اقتصادی، رسانه و همچنین سفارتخانه ها و کنسکولگری های دولت لائیک ترکیه، در سراسر جهان، حمله کنند».

احتمالا این تهدید در واکنش به عملیات نیروهای ارتش آزاد سوریه باشد که مناطق وسیعی در شمال این کشور را از تصرف داعش آزاد کردند. اینن نیروها از پشتیبانی ترکیه برخوردارند. ترکیه همچنین تدابیر امنیتی خود را در مرزها برای جلوگیری از رفت و آمد شبه نظامیان، تشدید کرده است.

ایالات متحده آمریکا ماه سپتامر گذشته اعلام کرد که ابومحمد العدنانی سخنگوی پیشین داعش، 30 اوت در حمله ای هوایی در سوریه کشته شده است. داعش این خبر را تایید کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید