ویدیو.. مشارکت ملک سلمان در مراسم فلکلور «العرضه» در قطر

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ملک سلمان بن عبد العزیز پادشاه سعودی پس از سفری دو روزه به امارات متحده عربی، دوشنبه 5 دسامبر، وارد دوحه پایتخت قطر شد.
پس از همراهی اش با جشن استقبال اماراتی ها، ملک سلمان در قطر در مراسم فلکلور «العرضه» که توسط گروه هنرهای بومی قطر برای خوش آمدگویی به پادشاه سعودی به خاطر سفر تاریخی اش به دوحه برگزار شد، شرکت کرد.

ویدیوی منتشر ملکه سلمان را عصا به دست نشان می دهد در حالی که در مراسم فلکلور «العرضه» شرکت می کند و شیخ تمیم بن حمد امیر قطر در کنار او ایستاده است. این مراسم پیش از ورود دو رهبر به دیوان امیری دوحه برای آغاز مذاکرات رسمی برگزار شد.
در مقدمه استقبال کنندگان از ملک سلمان، شیخ تمیم بن حمد آل ثانی حضور داشت. روابط دو جانبه به علاوه مسائل و امنیت منطقه، در صدر مذاکرات دو طرف خواهد بود.

پیش از این محمد بن عبدالرحمن آل ثانی، وزیر امور خارجه قطر در گفتگو با روزنامه فرامنطقه ای الشرق الاوسط گفت که هماهنگی میان کشورش و سعودی در بهترین سطح در حال انجام است و دیدگاههای دو کشور در بسیاری مسائل منطقه و جهان بویژه در زمینه همکاری مشترک عربی، صلح و مبارزه با تروریسم، یکسان است.

ملک سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه سعودی، امروز دوشنبه 5دسامبر به سفر خود به امارات متحده عربی پایان داد. او در این سفر، از منطقه فرهنگی تاریخی «الشندقه» و نیز موزه و منزل شیخ سعید آل مکتوم که در سال 1896 ساخته شده بود، دیدن کرد.

در مراسم بدرقه ملک سلمان در فرودگاه بین المللی دبی، شیخ محمد بن راشد آل مکتوم نایب رئیس کشور امارات و رئیس شورای وزیران و شیخ محمد بن زاید آل نهیان ولیعهد ابوظبی و جانشین فرمانده کل نیروهای مسلح حضور داشتند.

سفر خادم حرمین شریفین به کشورهای خلیجی، شامل کشورهای امارات، قطر، بحرین و کویت می شود.ملک سلمان به منظور حضور در 37 امین نشست شورای عالی کشورهای عربی همکاری خلیج، به بحرین سفر خواهد کرد و در آنجا با رهبران شورای همکاری، درباره راه های گسترش روابط در همه زمینه ها و مسائل منطقه و جهان، گفتگو خواهد کرد.


بیشترین بازدید موضوعات مهم