نیروهای دولتی مناطق بیشتری از شرق حلب را از کنترل مخالفان خارج کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یک مقام مسئول در اپوزیسیون و دیده بان حقوق بشر سوریه دوشنبه 5 دسامبر اعلام کردند که نیروهای دولتی و متحدانشان، مناطق بیشتری از شرق حلب را از کنترل مخالفان خارج کردند.

خبرگزاری رویترز هم به نقل از خبرنگارش در مناطق غرب حلب که در کنترل دولت قرار دارد، گزارش داد مخالفان، برخی از مناطق تحت کنترل نیروهای دولتی را گلوله باران کردند.

دیده بان حقوق بشر سوریه گزارش داد که نیروهای دولتی، مناطق تحت کنترل مخالفان را در شرق حلب به شدت بمباران کردند. موج جدید بمباران ها از بامداد دوشنبه آغاز شد.

منابع مخالفان می گویند جنگجویانی که در محله الشعار برای مقابله با نیروهای دولتی در حال نبرد هستند، احتمالا مجبور به عقب نشینی خواهند شد یا این که ربسک کرده و مسیر ارتباطی شان را با دیگر مناطق از دست خواهند داد.

ارتش سوریه تا کنون در این باره اظهار نظر نکرده است.

زکریا مفلاجی از رهبران گروه فاستقم که در حلب فعال است نیز گفت که نیروهای دولتی وارد محله الشعار شدند و درگیری های این منطقه که از شامگاه یکشنبه آغاز شد، همچنان ادامه دارد.

یکی از جنگجویان گروه نورالدین الزنکی در حلب هم گفت که نیروهای دولتی در چند جبهه پیشروی کردند و محله الشعار هم اینک زیر فشار قرار دارد.

یکی از فرماندهان میدانی هم با بیان این که ورودی های محله الشعار به کنترل نیروهای دولتی در آمده گفت: «به طور عملی این محله سقوط کرده است».

نیروهای دولتی سوریه و متحدانشان از 17 اکتبر گذشته، حمله گسترده ای برای کنترل بر تمام شهر حلب آغاز کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید