پنتاگون خواستار بقای نیروهای آمریکایی در عراق پس از شکست داعش شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

اشتون کارتر وزیر دفاع آمریکا گفت که ارتش ایالات متحده و هم پیمانان بین المللی‌اش حتی پس از شکست گروه داعش باید در عراق باقی بمانند.

به گزارش العربیه، کارتر افزود که واشینگتن و کشورهای ائتلاف بین الملل، نباید پس از پایان نبرد موصل، جنگ با تروریسم را متوقف کنند. او تاکید کرد که گروه داعش، در آستانه شکست قرار گرفته است.

وزیر دفاع آمریکا ادامه داد که اقدام های بسیاری برای تضمین از میان رفتن گروه داعش به طور کامل و جلوگیری از فرار و انتقال شبه نظامیان خارجی به مکانی دیگر برای تاسیس گروه تروریستی دیگر، انجام گیرد.

او بر ضرورت ادامه ارائه کمک و آموزش ائتلاف بین الملل به نیروهای عراقی و همچنین پشتیبانی از پلیس محلی و گارد مرزبانی با هدف تامین امنیت مناطق باز پس گرفته شده از داعش، تاکید کرد. کارتر درباره مدت زمان حضور نظامی آمریکا در عراق سخنی نگفت و به شمار نیروهایی که احتمالا در این کشور باقی می مانند، اشاره ای نکرد.

این در حالی است که فرماندهی عملیات موصل، از آزاد سازی چهار روستا در محور شمالی شهر از تصرف داعش خبر داد. همچنین ارتش عراق اعلام کرد که با رسیدن به رود الخوصر، کنترل نیمی از بخش شری موصل را در دست گرفته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید