ویدیو.. حمله انتحاری توسط یک زن داعشی در شهر سرت لیبی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

«العربیه.نت» به ویدیویی اختصاصی دست یافت که حمله انتحاری یک زن عضو داعش را در شهر سرت لیبی نشان می دهد.

این حمله هنگامی روی داد که نیروهای دولت وفاق لیبی، برای کمک به زنان و کودکان زنان نجات یافته از قبضه گروه داعش تلاش می کردند.

منابع ویژه به «العربیه.نت» گفتند که حادثه، شامگاه جمعه 2 دسامبر پس از آن روی داد که نیروهای دولت وفاق، شماری از زنان و کودکان را یافتند که میان خرابه های منازلی در محله الجیزه البحریه پنهان شدند؛ بنابراین مسیری برای خروج امن آن ها از این منطقه ایجاد کردند.

این گزارش افزود که شمار نجات یافتگان، حدود 30 کودک و 6 زن است. این منبع خاطرنشان کرد که یک زن داعشی، میان این مجموعه بود و کمربند بمب گذاری خود را منفجر کرد. این انفجار به کشته شدن 4 تن از کسانی انجامید که نیروهای دولتی در حال کمک به آن ها بودند. کشته شدگان دو کودک و دو زن هستند و 11 تن دیگر از جمله تعدادی از نیروهای دولت وفاق، زخمی شدند.

این منبع ادامه داد که عملیات نجات غیر نظامیان ادامه دارد به ویژه این که اکثر منازل محله الجیزه البحریه از قبضه داعش آزاد شده و هم اکنون تنها حدود 20 منزل همچنان در تصرف این گروه قرار دارد.

روز یکشنبه، مرکز اطلاع رسانی عملیات «البنیان المرصوص» اعلام کرد که نیروهای دولت وفاق، موفق به نجات ده کودک و زن پیش از وقوع انفجاری انتحاری شده بودند.

این مرکز تصاویری را منتشر کرد که برخی از خانواده های نجات یافته را نشان می دهد. حمله انتحاری تنها چند متر آن با نجات یافتگان فاصله داشت. عامل این انفجار هم یک زن بود.

مرکز تاکید کرده است که این حمله انتحاری، تلفاتی جانی بر جای نگذاشت.

با پیشروی نیروهای دولت وفاق لیبی در مناطق تحت تصرف داعش، شبه نظامیان این گروه استفاده از زنان انتحاری را شدت بخشیده اند.


بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید