نیروهای عراقی نیمی از ساحل شرقی موصل را به کنترل خود در آوردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سرتیپ حیدر العبیدی فرمانده عملیات ویژه در سازمان مبارزه با تروریسم عراق اعلام کرد که نیروهای عراقی با رسیدن به رود الخوصر در موصل، تقریبا نیمی از ساحل شرقی شهر را به کنترل خود در آوردند.

نیروهای عراقی 17 اکتبر گذشته، عملیاتی برای آزاد سازی شهر موصل از تصرف گروه داعش آغاز کردند.

به گزارش العربیه، العبیدی افزود که نیروهای عراقی بر حفظ سلامت غیرنظامیان که داعش تلاش می کند آن ها را با خودروهای بمب گذاری شده هدف قرار دهد، اصرار دارند.

نیروهای سازمان مبارزه با تروریسم عراق در شرق موصل
نیروهای سازمان مبارزه با تروریسم عراق در شرق موصل

او ادامه داد که داعش، هواپیماهای بدون سرنشین خود را برای حمله به فرماندهان نظامی، بمب گذاری کرده است اما نیروهای عراقی این تلاش ها را خنثی کردند او افزود که دو کارگاه ساخت هواپیمای بدون سرنشین کنترل از راه دور، توسط نیروهای عراقی کشف شد.

از سویی فرماندهی پلیس فدرال در جنوب موصل، اعلام کرد که نیروهایش تلاش شبه نظامیان داعش برای حمله به روستای العذبه را ناکام گذاشتن.

نیروهای پلیس فدرال عراق در شمال موصل
نیروهای پلیس فدرال عراق در شمال موصل

سرلشکر رائد شاکر جودت، رئیس پلیس فدرال عراق هم تاکید کرد که نیروهای عراقی، مرکز تبلیغاتی گروه داعش در منطقه دور المشراق در جنوب موصل را کشف کردند.

به گفته این مقام نظامی عراقی، در این مرکز دستگاه های تصویر برداری، فیلم، مدارک و اسکناس های مختلف، پیدا شد.

مين روبی در محور خازر شرق موصل
مين روبی در محور خازر شرق موصل

در شمال موصل، کمیته اطلاع رسانی جنگ ارتش عراق اعلام کرد که نیروهای لشکر پیاده 14 موفق شدند چهار روستا را از تصرف گروه داعش آزاد کنند که عبارتند از: قره تپه، کوری غریبان، الدراویش و ابو جربوعه. این روستاها در محور شمالی موصل قرار دارند و نیروهای عراقی ضمن تحمیل تلفات سنگین به شبه نظامیان داعش، پرچم عراق را بر فراز ساختمان ها برافراشتند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید