نیروهای اپوزیسیون سوریه به آمریکا: از حلب خارج نخواهیم شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

زکریا مفلاجی از مسئولان بلندپایه در اپوزیسیون سوریه یکشنبه 4 دسامبر گفت گروه های مخالف حکومت سوریه به ایالات متحده آمریکا خبر دادند که حلب را ترک نخواهند کرد.

این سخنان در واکنش به درخواست مسکو از واشینگتن برای مذاکره با جنگجویان اپوزیسیون به منظور خروجشان از مناطق محاصره شده شرق حلب مطرح شده است.

مفلاجی به خبرگزاری رویترز گفت که پس از اعلام موضع روسیه، گروه های مسلح اپوزیسیون در حلب پیام خود را به مسئولان آمریکایی رساندند.

مفلاجی که ریاست دفتر سیاسی گروه فاستقم فعال در حلب را بر عهده دارد گفت: «ما به آمریکایی ها خبر دادیم که شهر و خانه هایمان را برای شبه نظامیان مزدوری که نظام در حلب بسیج کرده، رها نخواهیم کرد».

او افزود: «مسئولان آمریکایی از جنگجویان اپوزیسیون پرسیدند می خواهید خارج شوید یا مقاومت کنید؟ جواب را هم شنیدند و اظهار نظری پس از آن نکردند».

مفلاجی ادامه داد: «ما از دوستان مردم سوریه خواستیم در کنار ما بایستند تا زمانی که ما ایستادگی و صبر پیشه می کنیم. ما نه برای خود بلکه برای زخمی ها و آسیب دیدگان و همچنین برای غیرنظامیان می خواهیم هرچه سریع تر کمک های بشر دوستانه، از دارو گرفته تا مواد غذایی وارد حلب شوند و امکان خارج کردن زخمی ها هم فراهم آید».

نیروهای دولتی سوریه که از سوی روسیه پشتیبانی می شوند، بخش های وسیعی از مناطق شرق حلب را از کنترل مخالفان خارج کردند تا جایی که استفان دی مستورا نماینده سازمان ملل متحد در امور سوریه پیش بینی کرده حلب به زودی سقوط خواهد کرد.

شبه نظامیانی شیعه از عراق، لبنان، افغانستان و پاکستان که نزدیک به ایران هستند، از نیروهای دولتی سوریه در این حمله پشتیبانی می کنند.

مفلاجی گفت: «نیروهای اپوزیسیون سوریه که در حلب حضور دارند گفتند که نمی توانیم شهر و خانه هایمان را برای شبه نظامیان مزدوری که نظام در حلب بسیج کرده رها کنیم».

آمریکا تا کنون پاسخی به پیشنها سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه مبنی بر مذاکره با مخالفان برای خروج از حلب نداده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید