حوثی‌ها 64 کامیون کمک‌های بشر دوستانه به تعز را مصادره کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

تعز همچنان در صدر اخبار یمن قرار دارد به ویژه این که محاصره این شهر و حملات بی هدف توسط شبه نظامیان حوثی و متحدانشان به این شهر ادامه دارد.

به گزارش العربیه به نقل از سازمان ائتلاف کمک های بشردوستانه یمن که شامگاه جمعه 2 دسامبر منتشر شده، حمله به غیر نظامیان در شهر هم متوقف نشده است.

این گزارش خاطرنشان کرده که ماه نوامبر گذشته، دستکم 172 غیر نظامی در شهر کشته و شمار زخمی ها به 721 تن رسید که بخشی از آن ها از زنان و کودکان هستند.

در همین حال عبدالرقیب فتح وزیر مدریت محلی یمن جمعه، شبه نظامیان حوثی را مسئول گرسنه نگاه داشتن اهالی استان تعز معرفی کرد چرا که به گفته او شبه نظامیان، 64 کامیون حامل کمک های بشر دوستانه به تعز را در دو منطقه الربیعی غرب شهر و الوزاعیه جنوب شهر استان، مصادره کرده اند.

او افزود که این کامیون ها، حامل کمک های بشر دوستانه برای ساکنان مناطق شرعب، جبل حبشی، منقبه و دمنه خدیر در استان تعز هستند.

او ادامه داد امین حمیدان سرپرست استانداری تعز که کودتاگران او را منصوب کرده اند، با حضور در منطه الوزاعیه، با آزاد کردن محموله ها مخالفت کرده و گفته باید فهرستی از افرادی که این کمک ها در اختیارشان قرار می گیرد، فراهم شود.

عبدالرقیب فتح از جیمی مک گولدریک هماهنگ کننده امور بشر دوستانه سازمان ملل متحد در یمن خواست، اقدام های قاطعانه برای مقابله با حوثی ها به خاطر مصادره کمک های بشر دوستانه به استان تعز، اتخاذ شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید