هشدار سازمان ملل در مورد تبدیل حلب به گورستانی بزرگ

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یکی از مقامات سازمان ملل متحد چهارشنبه از شورای امنیت خواست تا محاصره حلب را بشکند، و هشدار داد که مردم این شهر در خطر نابودی قرار دارند.

استیفن اوبراین، معاون دبیرکل سازمان ملل در امور انسانی از شورای امنیت درخواست کرد تا تمامی نفوذ خود را برای نجات مردم محاصره شده شرق حلب بکار گیرد، زیرا این خطر وجود دارد که این شهر در سوریه به گورستان بزرگی تبدیل شود.

اوبراین که از لندن و بوسیله ویدیوکنفرانس با شورای امنیت در ارتباط بود گفت که با رسیدن سرمای زمستان شهر حلب لحظات سختی را در پیش رو دارد.

اوبراین گفت که مردم به دنبال غذا می گردند، بیمارستانها به دلیل بمبارانها تعطیل هستند و از شنبه گذشته تا کنون ۲۵ هزار نفر از این شهر گریخته اند.

او افزود که کاروانهای کمکهای انساندوستانه در ترکیه و غرب حلب آماده حرکت هستند و لازم است تا محاصره شکسته شده و غیرنظامیان در امان قرار بگیرند.

اوبراین گفت: «آنان که به وظایف انسانی خود عمل نمی کنند باید بدانند که روزی پاسخگوی اعمال خود خواهند بود.»

۲۵۰ هزار نفر در شرق حلب زندگی می کنند. این شهر پایگاه اصلی مخالفان رژیم اسد است و از ۴ ماه پیش توسط نیروهای رژیم اسد و شبه نظامیان ایرانی، افغان، پاکستانی، عراقی و لبنانی در محاصره می باشد و به وسیله هواپیماهای اسد و روسیه بمباران می شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید