فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • برخلاف خوش‌بینی عبادی، ائتلاف بین‌المللی می‌گوید به ماه‌ها وقت برای آزادسازی موصل نیاز دارد

  منبع: دبی-العربیه.نت، فارسی

  سخنگوی ائتلاف بین‌المللی برای مبارزه علیه داعش اعلام کرد که عملیات نظامی علیه داعش در عراق مطابق برنامه پیش می‌رود و نیروها برای پیروزی نهایی در نبرد آزادسازی موصل به هفته‌ها و یا ماه‌ها زمان نیاز دارند، نخست‌وزیر عراق اما گفته است که موصل در پایان سال جاری میلادی بازپس گرفته خواهد شد.

  "جان دوریان" گفت: عملیات براساس برنامه پیش‌بینی شده جلو می‌رود و علیرغم اینکه داعش روش‌های وحشیانه از جمله هدف قرار دادن مردم عادی را به کار گرفته‌، نیروهای عراقی به پیشروی و حرکت خود به سمت شرق ادامه داده و بر مناطق مختلف مسلط می‌شوند. او افزود: اگرچه این تاکتیک‌ها ناجوانمردانه است، لیکن مانع پیشروی نیروهای عراقی نمی‌شود، آنها پیشروی کرده و تعداد زیادی خودروی بمب‌گذاری شده و بمب‌های دست‌ساز را منهدم و صدها تن از پیکارجویان داعش را به هلاک رسانده‌اند.

  از سوی دیگر، سرتیپ "شکر النعیمی"، فرمانده تیپ 73 تاکید کرد که ارتش عراق مواضع داعش را در مناطق "السکر" و "حي التأميم" که در شمال و شرق موصل واقع شده‌اند، را در هم شکسته است.

  النعیمی افزود: نیروهای عراقی اینک در این دو منطقه، یک جنگ خیابانی سخت با داعش دارند و تلفاتی که هنوز حجم آنها نامشخص است به هر دو طرف وارد آمده است.

  او در ادامه گفت: نیروهای مبارزه با تروریسم توانسته‌اند نصف محدوده کرانه شرقی موصل را تحت تصرف خود درآورند و نیروهای ارتش نیز در جبهه جنوبی در حال پیشروی هستند.

  در حالیکه فرماندهان میدانی، از جمله جان دوریان سرهنگ نیروی هوایی و سخنگوی ائتلاف بین‌المللی مبارزه علیه داعش بر این باورند که به پایان رساندن نبرد آزادسازی موصل به ماه‌ها زمان نیاز دارد، حیدر العبادی، نخست وزیر عراق پیش‌بینی کرده است این نبرد تا پایان سال جاری به انتها برسد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران