.
.
.

ولیعهد سعودی: ما قادر به مقابله با تهدیدات امنیتی در کشورهایمان هستیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ولیعهد پادشاهی سعودی ضمن تمجید از نخستین مانور امنیتی مشترک شورای همکاری کشورهای عربی خلیج که ماه گذشته در منامه پایتخت بحرین برگزار شد، به سطح همکاری، هماهنگی و آمادگی کشورهای خلیج برای مقابله با هر دشمنی در هر سطحی اشاره کرد.

شاهزاده محمد بن نايف که در مراسم افتتاحیه سی و پنجمین نشست وزرای کشور، شورای همکاری کشورهای عربی خلیج در ریاض سخن می‌گفت، تاکید کرد کشورهای خلیج قادر به مواجهه تهدیدات امنیتی هستند و توان "حمایت از دولت‌ها و ملت‌های" خود را دارند. او افزود: سازمان‌های امنیتی کشورهای خلیج، بر اساس یک نگرش جامع برای پیشگیری از اعمال مجرمانه عمل می‌کنند.

موضوعات امنیتی در راس جدول فعالیت‌های سی و پنجمین نشست وزرای کشور، شورای همکاری کشورهای عربی خلیج قرار دارد. این نشست امروز سه‌شنبه در ریاض برگزار شد.

یک مقام مسئول خلیجی به روزنامه " الشرق الأوسط" گفت: اعضای شورای همکاری کشورهای عربی خلیج در حال بررسی موضوع افزودن شبه‌نظامیان حوثی و چند سازمان دیگر به فهرست یکپارچه این شورا در موضوع تروریسم هستند.

براساس منابع آگاه، اعضای شورای همکاری کشورهای خلیج در حال آماده‌سازی یک سامانه الکترونیکی برای فهرست یکپارچه این شورا در موضوع تروریسم هستند.