.
.
.

داعش ده‌ها تاجر و مغازه دار را در موصل دستگیر کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ساکنانی در موصل می‌گویند که گروه دولت اسلامی موسوم به داعش، ده‌ها تن از تجار و مغازه داران را در این شهر به اتهام گران کردن قیمت مواد غذایی، دستگیر کرده و به اماکنی نا معلوم منتقل کرده است.

به نظر می‌رسد این اقدام برای کنترل خشم حاکم در شهر باشد؛ شهری که هم اکنون شبه محاصره است و در معرض عملیات نیروهای عراقی با پشتیبانی ائتلاف بین‌الملل به رهبری آمریکا قرار دارد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، یک شاهد عینی که خواسته نامش فاش نشود، گفته است گروه داعش صبح یکشنبه ۲۷ نوامبر، داعش شماری از بازرگانان را در منطقه تجاری البورصه واقع در بخش غربی موصل، دستگیر کرد.

او افزود که ۳۰ تن از بازاریان و مغازه‌داران دستگیر شده و چشم بسته به مکانی نا معلوم منتقل شدند.

شبه‌نظامیان داعش به شکلی بی رحمانا با کسانی که مظنون به کمک به نیروهای دولتی در عملیاتشان که با هدف باز پس گیری موصل از شبه‌نظامیان آغاز شد، برخورد می‌کنند.

تا پیش از این، اکثر افراد اعدام شده در موصل تووسط داعش، نیروهای پیشین ارتش و پلیس بودند. کسانی که شبهه‌ای درباره هواداری‌شان از داعش وجود دارد هم جزو اعدام شدگان هستند.

حدود ۱۰۰ هزار تن از نیروهای عراقی، از ارتش گرفته، تا پلیس، پیشمرگه‌های کرد و شبه‌نظامیان شیعه، در جنگ با داعش در موصل مشارکت دارند.