.
.
.

نیروهای سعودی چندین سکوی پرتاب موشک حوثی‌ها را نابود کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

منابع نظامی سعودی روز جمعه 25 نوامبر اعلام کردند، توپخانه ارتش این کشور و جنگنده‌های ائتلاف عربی مواضع شبه نظامیان حوثی و صالح را از مناطق مرزی سعودی- یمن در جازان و ظهران گرفته تا استان الطوال و الخوبه را هدف آتش توپخانه و بمباران شدید قرار دادند.

نیروهای مشترک سعودی همچنین تلاش شبه نظامی حوثی و صالح برای پیشروی به سوی یکی از روستاهای مرزی حومه ظهران را با شکست مواجه کردند.

در همین حال نیروهای مشترک سعودی شامگاه پنجشنبه با هدف قرار دادن مواضع شبه نظامیان حوثی و صالح چندین سکوی پرتاب موشک که کودتگران آنها را در نزدیکی مرز سعودی نصب کرده بودند را منهدم کردند.

نیروهای سعودی چندین بار با شبه نظامیان حوثی در مرز ظهران درگیر شدند در این درگیری دهها تن از حوثی‌ها کشته شدند. به گفته منابع ارتش سعودی یک از نیروهای این کشور نیز در این درگیری‌ها به شهادت رسید.

در همین حال منابع نزدیک به عبد ربه منصور هادی ریاست جمهوری یمن گزارش دادند که هادی تصمیم دارد که نیروهای نظامی بیشتری برای تقویت و حمایت از ارتش ملی و مقاومت یمن و پایان دادن به جنگ در تعز به این استان اعزام کند.

سرلشکر خالد فاضل، فرمانده نظامی عملیات تعز گفت:«کودتگران حوثی و صالح در تعز نفس های آخر را می کشند».

از سوی دیگر 2 تن از افراد القاعده در استان تعز در حالی که به استان دار البیضاء می رفتند بوسیله یک هواپیمای بدون سرنشین هدف قرار گرفته و هر دو کشته شدند.

منابع محلی می گویند دو تن از فرماندهان برجسته القاعده در یمن به نام های حمزة الأبی وعبد الرحمن الصنعانی در حمله هواپیمای بدون سرنشین کشته شدند.