.
.
.

سعودی .. سقوط 11 گلوله خمپاره در استان الطول

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

خبرنگار العربیه روز جمعه گزارش داد که 11 گلوله خمپاره در استان الطوال سعودی سقوط کرد. این حادثه هیچ تلفاتی به دنبال نداشته است.

این در حالی است که صدای آتشباری توپخانه و جنگنده‌های ائتلاف، در پی بمباران مواضع کودتاچیان در نزدیکی مرز سعودی با یمن در منطقه جازان و ظهران جنوبی شنیده می‌شود. این بمباران در نزدیکی دو استان الطوال و الخوبه تا لحظه تنظیم این گزارش همچنان ادامه دارد.

در همین حال نیروهای مشترک سعودی، تلاش شبه‌نظامیان برای پیشروی به سمت روستایی در نزدیکی مرز یمن با ظهران جنوبی را دفع کردند.

از سوی دیگر، نیروهای مشترک سعودی، تجمع 10 نفر از عناصر شبه‌نظامیان را به همراه تجهزات آنها که به سمت مرکز ظهران جنوبی در حال حرکت بودند، هدف قرار دادند و نابود کردند.

نیروهای مشترک سعودی همچنین شامگاه پنجشنبه با هدف قرار دادن مواضع شبه‌نظامیان حوثی و صالح چندین سکوی پرتاب موشک را که کودتگران در نزدیکی مرز سعودی نصب کرده بودند، منهدم کردند.

نیروهای سعودی چندین بار با شبه‌نظامیان حوثی در مرز ظهران درگیر شدند در این درگیری ده‌ها تن از حوثی‌ها کشته شدند. به گفته منابع ارتش سعودی یکی از نیروهای این کشور نیز در این درگیری‌ها به شهادت رسید.

منابع نزدیک به عبدربه منصور هادی رئیس‌جمهوری یمن گزارش دادند که هادی تصمیم دارد که نیروهای نظامی بیشتری برای تقویت و حمایت از ارتش ملی و مقاومت یمن و پایان دادن به جنگ در تعز به این استان اعزام کند.

سرلشکر خالد فاضل، فرمانده نظامی عملیات تعز گفت:«کودتگران حوثی و صالح در تعز نفس‌های آخر را می کشند».

از سوی دیگر دو تن از عوامل القاعده در استان تعز در حالی که به استان دار البیضاء می‌رفتند به وسیله یک هواپیمای بدون سرنشین هدف قرار گرفته و هر دو کشته شدند.