.
.
.

حمله فردی با چاقو به محل نگهداری راهبان پیر و بازنشسته در فرانسه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

فردی مسلحی شامگاه پنجشنبه 24 نوامبر با سلاح سرد به مکان نگهداری راهبان پیر و بازنشسته در مون‌پولیه هجوم کرد و یکی از کارمندان زن این مرکز نگهداری راهبان پیر را به قتل رساند. فرد مهاجم پس از ارتکاب جنایت توانست از منطقه فرار کند.

پلیس می گوید هنوز انگیزه مهاجم مشخص نشده اما گمان می رود که ارتباطی با عملیات تروریستی ندارد. پلیس فرانسه اعلام کرده که برای پاسداری از ساکنان آسایشگاه و بررسی حادثه وارد عمل شده است .

به گزارش خبرگزاری فرانسه، یک منبع که نخواست نامش فاش شود، گفت: نیروهای امنیتی کشور فرانسه ساعت 23.30 به وقت گرینیچ و ساعت 00.30 به وقت محلی مکان حادثه را تفتیش کردند و جسد یک کارمند زن که توسط مهاجم کشته شده بود، را یافتند.

آسایشگاه «مون پولیه» مکان نگهداری راهبان پیر و بازنشسته می باشد. طبق این گزارش فرد مهاجم یک چاقو و یک قبضه شات گان با قنداقی کوتاه شده در دست و ماسکی بر صورت دارد.

شهر «مون پولیه» در جنوب کشور فرانسه و نزدیک سواحل مدیترانه واقع شده است.

پبه گفته منابع پلیس فرانسه در آسایشگاه«مون پولیه» ،حدود 70 راهب پیر و بازنشسته مرد و 7 راهبه زن و همچنین 6 مرد بازنشسته غیر معتقد «لامذهب» زندگی می کنند.

در همین حال کریستف باریه، دادستان «مونپلیه» فرانسه گفت: «طبق تحقیقات در این حادثه تنها یک کارمند زن به وسیله مهاجم کشته شده است».

وی با اشاره به ادامه تحقیقات، گفت:«در تحقیقات انجام شده تا این مرحله هیچ اطلاعاتی در باره انگیزه جنایت به دست نیامده است».