.
.
.

بمباران مواضع داعش در «الباب» توسط جنگنده‌های ترکیه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

به دنبال کشته شدن چهار نظامی ترکیه در 48 ساعت گذشته، جنگنده‌های این کشور، بامداد جمعه 25 نوامبر 2016 مواضع داعش در شهر الباب در شمال شرق حلب را بمباران کردند.

ارتش ترکیه در بیانیه‌ای اعلام کرد، ساعت 5 صبح به وقت گرینچ جنگنده‌های این کشور در راستای عملیات «سپرفرات» حملات کوبنده‌ای را علیه داعش در مناطق «الباب» انجام دادند.

عملیات «سپر فرات» که در ماه آگوست آغاز شد با هدف دور کردن گروههای مسلح کرد و داعش از نزدیکی مرز ترکیه آغاز شد. روز گذشته آنکارا نیروی‌ هوایی سوریه را به بمباران مواضع ارتش ترکیه در نزدیکی الباب متهم کرده است.

به گزارش رویترز، حمله به شهر الباب، که آخرین مقر داعش در استان حلب محسوب می‌شود در راستای عملیات نظامی و نظامی موسوم به «سپر فرات» است که ترکیه از دو ماه قبل آن را آغاز کرده است و در این عملیات از برخی گروه‌های مسلح و تروریستی در سوریه حمایت می‌کند.

وزارت خارجه سوریه با آغاز این عملیات، اعلام کرد که ورود تانک‌های ترکیه به منطقه مرزی «جرابلس» تجاوز به تمامیت ارضی سوریه است؛ و عملیات ضد تروریستی از جانب هر کشور و طرفی، باید با هماهنگی دولت سوریه و ارتش این کشور انجام شود، که طی پنج سال گذشته با تروریست‌ها درگیر هستند.

از سوی دیگر، این حملات ترکیه در شرایطی صورت می‌گیرد که ارتش سوریه نزدیک الباب مستقر است و ممکن است برای آزادسازی این شهر از اشغال داعش به‌زودی عملیاتی را آغاز کند.