.
.
.

كشته شدن فرماندهان میدانی شبه‌نظامیان در پی حمله هوایی ائتلاف در جنوب صنعا

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

نشست شبه‌نظامیان یمنی در روستای ذی‌سحر در جنوب صنعا پایتخت این کشور، بامداد امروز چهارشنبه، توسط جنگنده‌های ائتلاف عربی هدف قرار گرفت که در پی آن شماری از فرماندهان میدانی شبه‌نظامیان کشته شدند.

در استان صعده واقع در شمال یمن نیز، در نتیجه بمباران جنگنده‌های ائتلاف ده‌ها نفر از اعضای گارد ریاست‌جمهوری وابسته به رئیس‌جمهوری مخلوع، صالح، در مرکز اسعر در مجاورت مرز جنوبی سعودی، کشته شدند.

به گزارش العربیه، دو جنگنده ائتلاف، دو پادگان وابسته به نیروی دفاع هوایی را در شمال شرق صنعا، پایتخت یمن هدف قرار دادند.

در استان مارب، مرکز اطلاع‌رسانی ارتش ملی یمن، از رهگیری و انهدام یک فروند موشک بالستیک که توسط شبه‌نظامیان پرتاب شده بود خبر داد. این موشک به سوی پادگان کوفل در نزدیکی مأرب پرتاب شده بود.

بر اساس این گزارش، بمباران مناطقی در صعده، به قطع راه‌های امداد اصلی میان دو منطقه حیدان و مران که از مواضع اصلی شورشیان حوثی به شمار می‌رود، انجامید.

در الحدیده واقع در غرب یمن نیز، حملات هوایی جنگنده‌های ائتلاف، گردان دفاع هوایی وابسته به کودتاچیان در پشت منطقه 22 می و خانه مخلوع صالح را هدف قرار داد.

در همین حال، نیروهای مشروعیت در یمن، گزارش دادند که حمله شبه‌نظامیان در جبل الهان در غرب تعز را دفع کردند. بر اساس این گزارش طی این درگیری خسارات سنگینی به شبه‌نظامیان وارد شده است.