فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • بشار اسد شخصا بهترین فرصت‌های اقتصادی سوریه را برای روس‌ها تضمین کرد

  منبع: دبی-العربیه.نت، فارسی

  دستیار نخست وزیر روسیه اعلام کرد که رییس جمهور سوریه شخصا ضمانت داد که بهترین شرایط لازم برای حضور شرکت‌های روسی در سوریه را فراهم سازد.

  به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک "دیمیتری راگوزین" دستیار نخست وزیر روسیه که در راس هیاتی بلند پایه به سوریه سفر کرده، گفت: بشار اسد ضمانت داده بهترین شرایط را برای اجرای پروژه‌های روسی در جمهوری عربی سوریه فراهم سازد. وزیر خارجه سوریه نیز گفت: ما بهترین پروژه‌ها را به دوستانمان خواهیم داد.

  روز گذشته اسد با یک هیات روسی شامل معاون نخست وزیر، وزرای امور خارجه، دفاع، توسعه اقتصادی، انرژی و کشاورزی روسیه دیدار کرد و به آنها شخصا قول داد که بهترین فرصت‌های اقتصادی کشور را در اختیار آنها قرار دهد.

  دیمیتری راگوزین گفت: "ما توافق کرده ایم که به تمامی پروژه های روسیه در سوریه توجه کافی شود. بزرگترین پروژه ها در حوزه انرژی و حمل و نقل به اسد معرفی شد و رییس جمهورسوریه شخصا ضمانت داد که حکومت بهترین شرایط را فراهم سازد".

  براساس اعلام دفتر ریاست جمهوری سوریه، دو طرف در این نشست علاوه بر تبادل نظر درباره روابط تاریخی روسیه و روسیه، درباره مبارزه با تروریسم، تجارت و همکاری اقتصادی دوجانبه نیز گفتگو کردند و در زمینه افزایش همکاری در حوزه‌های تجارت و نفت و گاز به توافق رسیدند.

  عماد خميس، نخست وزیر سوریه نیز با این هیات روسی دیدار کرد و گفت: حکومت سوریه خواهان افزایش همکاری اقتصادی با روسیه و رساندن سطح این مناسبات به سطح رابطه سیاسی دو کشور است و در این رابطه، حکومت سوریه می‌کوشد، همه موانع موجود در این زمینه را از میان بردارد.

  ولید المعلم، وزیر امورخارجه سوریه نیز در این‌باره گفت: سوریه پروژه‌های بازسازی را به دوستانش و به ویژه شرکت‌های روسی خواهد داد.

  دیمیتری راگوزین ضمن اشاره به ماهیت تجاری این دیدار گفت: هدف ما از این سفر تنها مسائل اقتصادی نبوده و بحث و گفتگو درباره همه موضوعات مختلف در دستور کار این هیات قرار دارد. او افزود: موفقیت عملیات نظامی در سوریه بدون حمایت‌های اقتصادی از شهروندان، برای ادامه فعالیت "تا رسیدن به پیروزی" امکان‌پذیر نیست.

  روسیه و ایران مهم‌ترین حامیان رژیم بشار اسد در جنگ علیه مخالفان مسلح او هستند. جنگنده‌های روسیه به طور مستمر مواضع مخالفان را بمباران می‌کنند اما مسکو می‌گوید که تنها داعش را هدف قرار می‌دهد.

  روسیه بارها قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل درباره سوریه را به سود رژیم بشار اسد وتو کرده است.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران