.
.
.

یک روحانی مصری ادعا کرده که «مهدی موعود» است

«تمام شیعیان، سنی‌ها و همه انسانها باید با من بیعت کنند»

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

یک روحانی مصری روز شنبه بعد از ظهر با انتشار بیانیه‌ای در اینترنت ادعا کرد که او همان «مهدی موعود» است که برای نجات بشریت و برقراری عدالت مامور شده است وی از همه مسلمانان سنی و شیعی و همه انسانها خواسته است که با وی بیعت کنند.

این روحانی که محمد عبدالله نصر نام دارد و در مصر به الشیخ «میزو» معروف است در صفحه فیس بوک خود با انتشار بیانیه‌ای ادعا کرد که او «مهدی موعود» است که قرار است زمین را مملو از عدالت بکند.

وی در بیانیه‌ای که به همراه حدیث نبوی منتشر کرده است از همه مسلمانان شیعه و سنی و تمام انسانها روی کره زمین خواسته است که با او بیعت کنند.

در بیانیه این واعظ مصری آمده است:«من امام مهدی منتظر(موعود) محمد بن عبدالله هستم. امده ام تا زمین را پر از عدل و داد بکنم از همه شیعیان، سنی‌ها و انسانهای دیگر را به بیعت با من دعوت می‌کنم».

وی سپس حدیث، عَبْدِ اللَّهِ بن مسعود به نقل از پیامبر اسلام که گفته است اگر تنها یک روز از دنیا باقی بماند کسی که نام او مانند نام من است ونام پدرش نیر مانند نام پدرم است، ظهور خواهد کرد و دنیا را پر از عدل خواهد کرد. «لَوْ لَمْ يَبْقَ مِنَ الدُّنْيَا إِلَّا يَوْمٌ لَطَوَّلَ اللَّهُ ذَلِكَ الْيَوْمَ حَتَّى يَبْعَثَ فِيهِ رَجُلًا مِنِّي - أَوْ : مِنْ أَهْلِ بَيْتِي - يُوَاطِئُ اسْمُهُ اسْمِي، وَاسْمُ أَبِيهِ اسْمُ أَبِي ، يَمْلَأُ الْأَرْضَ قِسْطًاً، وَعَدْلًا كَمَا مُلِئَتْ ظلْمًا وَجَوْرًا) را به عنوان دلیل حقیقت ادعای خود در بیانیه ذکر کرد.


در همین حال برخی از رهبران دینی و وکلای حقوقی در مصر از دادگستری این کشور خواستند که دستور بازداشت این واعظ دروغگو را صادر کند. و چنانچه مریض باشد او را به تیمارستان روانه کنند تا معالجه شود.