.
.
.

علامه الحسینی: هویت و گرایش لبنان عربی بوده وعربی خواهد ماند

«سالروز استقلال لبنان مناسبتی برای اعلام وفاداری ملی و دور جستن از طرح‌های رژیم ولایت فقیه باشد»

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

علامه سید محمد علی الحسینی دبیر کل مجلس اسلامی-عربی ضمن تبریک سالروز استقلال به ملت لبنان خطاب به مردم این کشور گفت: سالروز استقلال لبنان باید مناسبتی برای اعلام وفاداری ملی و دور کردن این کشور از وابستگی‌ها و طرح‌های کشورهای خارجی بویژه رژیم ولایت فقیه در ایران باشد.

علامه الحسینی تاکید کرد: لبنان دارای هویت و گرایش به امت عرب بوده و این هویت و گرایش عربی همچنان باقی خواهد ماند.

الحسینی با ادای احترام به فرماندهان نیروهای نظامی و امنیتی لبنان که به گفته او برای امنیت میهن و شهروندان لبنانی جانفشانی می کنند، گفت :«امیدوارم سالگرد استقلال لبنان و رهایی از استعمار برای همه لبنانی‌ها مناسبتی برای حمایت از دولت و موسسات نظامی و امنیتی آن به منظور حفاظت از امنیت و ثبات خاک لبنان باشد».

وی با تاکید بر اینکه «عشق به میهن از نشانه‌های ایمان است» گفت لبنان دارای هویتی عربی بود و این هویت و گرایش عربی ملت لبنان همچنان باقی خواهد ماند».

دبیر کل «مجلس عربی – اسلامی» از همه احزاب سیاسی لبنان خواست تا سالگرد از استقلال این کشور مناسبتی برای اعلام وفاداری به لبنان میهن عربی ایجاد کنند تا این کشور از طرح‌های و اجنده‌های خارجی بویژه رژیم ولایت فقیه در ایرات در امان باشد».

گفتنی است که علامه محمد علی الحسینی یکی از شخصیت‌های برجسته شیعیان لبنان است. الحسینی از مبلغان گفتمان مشترک ادیان و مذاهب در منطقه خاورمیانه و جهان است او تاکنون در چندین کنفرانس بین المللی شرکت کرده است. این علامه شیعه لبنانی برخلاف حسن نصر الله با اندیشه ولایت فقیه به شدت مخالف است و رژیم جمهوری اسلامی را عامل تفرقه اندازی و نشر فرقه گرایی در جهان اسلام می داند.