.
.
.

پوزش‌خواهی آمریکا از دولت یمن به خاطر سخنان کِری درباره توافق آتش‌بس

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

خبرگزاری رسمی سبا گزارش داد که وزرات امور خارجه آمریکا، از عبدربه منصور هادی رئیس جمهوری یمن به خاطر اظهارات روز چهارشنبه جان کری وزیر امور خارجه ایالات متحده درباره توافق طرف‌های درگیر یمنی بر سر آتش‌بس، پوزش خواست.

منصور هادی صبح پنجشنبه 17 نوامبر با تیم لیندر کینگ دستیار وزیر امور خارجه آمریکا و متیو تولر سفیر آمریکا در یمن، دیدار و درباره اوضاع این کشور، گفت‌وگو کرده بود.

در این دیدار دستیار وزیر امور خارجه آمریکا از تلاش‌های منصور هادی که به سود کشور و جامعه یمن است، تقدیر و تشکر کرد. او همچنین حامل پیام پوزش خواهی به خاطر سخنان کری بود و گفت این سخنان توسط رسانه‌ها از سیر خود خارج شده است.

کری روز سه‌شنبه در جریان سفر به ابوظبی پایتخت امارات متحده عربی در کنفرانسی خبری گفته بود که دو طرف جنگ در یمن، با متوقف کردن اقدام‌های جنگی از روز 18 نوامبر موافقت کرده و قصد دارند برای تشکیل دولت وحدت ملی فعالیت کنند.

در مقابل عبدالملک المخلافی وزیر امور خارجه دولت قانونی یمن گفت که این توافق ربطی به دولت ندارد. او افزود که توافق کری با حوثی‌ها بدون اطلاعات دولت قانونی بوده و تلاش‌ها برای صلح را به شکست می‌کشاند.

در همین حال شبه‌نظامیان حوثی برای این توافق مورد ادعا، تبلغ می‌کنند.