.
.
.

پس از دانشگاه لبنان، فرودگاه بیروت هم حسینیه شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

پس از انتشار ویدیویی در اوایل نوامبر، که در آن تعدادی از دانشجویان وابسته به حزب‌الله، سالنی در دانشکده علوم دانشگاه لبنان را مجلس عزاداری تبدیل کرده و برای رهبر ایران شعار سر می‌دادند، نوبت فرودگاه بیروت که درگاه اصلی کشور است، شد تا به حسینیه تبدیل شود.

افراد و مسافران یکی از کاروان‌های زیارتی به مقصد زیارتگاه‌های دینی در عراق، پیش از سفر به این کشور، در سالن خروجی فرودگاه بیروت مجلس عزاداری حسین، برگزار کردند.

پس از انتشار این ویدیو در 14 نوامبر، موجی از انتقادات در این باره صورت گرفت. منتقدان می‌گویند، برگزاری مراسم مذهبی باید در مکان‌های ویژه این کار و نه در محل‌های عمومی صورت گیرد و به ویژه اینکه مانیتورهای موجود در فرودگاه بیروت، به جای نمایش اطلاعات پروازهای ورودی و خروجی و دیگر اطلاعات مورد نیاز مسافران، اقدام به نمایش ویدیوهای دینی کردند، گویی که نجف به فرودگاه رفیق حریری منتقل شده است.

پس از انتشار گسترده ویدیوهای عزاداران در فرودگاه، بسیاری از شهروندان لبنانی درباره این تخلفات در نهادهای حکومت و نیروهای امنیتی فرودگاه و نیروهایی که مکلف به حمایت امنیت فرودگاه هستند، با علامت سوال مواجه شدند. در مقابل "فادی الحسن" رئیس فرودگاه بین‌المللی رفیق حریری به روزنامه "النهار" لبنان گفت: این مراسم در گذرگاه‌های ورود مسافران به هواپیما انجام شده و روی هیچ کسی از دیگر مسافران تاثیری نداشته است. او با نفی این موضوع که برگزاری این مراسم نشانگر تسلط حزب‌الله بر این فرودگاه است، خواستار احترام به آنچه "روح معنوی بالا"ی این مراسم عزاداری خواند، شد.