.
.
.

با وجود تاکید روسیه بر ادامه آتش بس حملات هوایی به شرق حلب ۲۰ تن را کشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دیده‌بان حقوق بشر سوریه و کارکنان اورژانس اعلام کردند که در حملات هوایی به مناطق شرق حلب که در کنترل مخالفان قرار دارد، دستکم ۲۰ تن کشته شدند.

این در حالی است که روسیه می‌گوید آتش‌بس در حلب ادامه دارد.

حملات هوایی بخشی از عملیات نیروهای دولتی سوریه و متحدانش از جمله روسیه برای کنترل کامل شهر حلب است. روسیه روز سه‌شنبه برای نخستین بار مواضع مخالفان را با پرتاب موشک از تنها ناو هواپیمابر خود، هدف قرار داد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، دیده‌بان حقوق بشر سوریه اعلام کرد حملات هوایی چهارشنبه جنگنده‌های روسی یا سوری به شرق حلب، دستکم هفت کودک و یک فعال امداد رسان را علاوه بر ۱۲ غیرنظامی دیگر کشت.

مسکو گزارش‌های حاکی از مشارکت جنگنده‌هایش در بمباران حلب را رد و تاکید کرد به توقف عملیات نظامی در حلب پایبند است.

دیده‌بان حقوق بشر سوریه می‌‌‌گوید محله‌های الشعار، السکری و کرم البیک، هدف حملات هوایی بودند.

حملات هوایی که از سه‌شنبه آغاز شد، به نظر می‌رسد نشان از آن دارد که آتش‌بس اعلام شده توسط دولت سوریه و روسیه در ۱۸ اکتبر، پایان یافته است.

برخی ساکنان و دیده‌بان حقوق بشر سوریه می‌گویند که علاوه بر بمباران هوایی و موشکی شرق حلب، این منطقه در معرض پرتاب بمب‌های موشکی از هلیکوپترها و آتش توپخانه نیروهای دولتی قرار گرفت.

گزارش‌ها می‌گوید که اطراف بیمارستان کودکان در محله الشعار و مدرسه‌ای در محله صلاح الدین، هدف حمله قرار گرفتند.

مضر شیخو یکی از پرستاران در شرق حلب می‌گوید: «با بیماران و صدای هواپیماها و هلیکوپترها بیدار شدیم. دیروز و امروز محله الشعار را به آتش کشیدند».

ابراهیم ابواللیث از مسئولان سازمان اورژانس در شرق حلب هم گفت که بیش از ۴۰ حمله هوایی محله الشعار را هدف قرار داد.

تلویزیون دولتی سوریه بمباران مناطق شرق حلب را تایید کرد. این در حالی است که کرملین، کاخ ریاست‌جمهوری روسیه، چهارشنبه اعلام کرد که ارتش این کشور از ۲۸ روز پیش در حملات به شرق حلب شرکت نداشته است.

دمتری پیسکوف سخنگوی کرملین گفت که آتش‌بس در حلب همچنان ادامه دارد.