فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • فرمانده عالی رتبه حوثی‌ها در جبهه حرض کشته شد

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  منابع مطلع عربیه روز سه شنبه 15 نوامبر 2016 از کشته شدن «محمد علي العرجلی» یکی از فرماندهان عالی رتبه حوثی‌ها در جبهه حرض به دست نیروهای مقاومت مردمی خبر دادند.

  ارتش ملی یمن با پشتیبانی جنگنده‌های ائتلاف عربی عملیات نظامی گسترده‌ای را علیه مواضع شبه نظامیان حوثی و صالح در منطقه حرض، میدی و منفذ الطوال آغاز کرد.

  در همین حال منابع نظامی یمنی اعلام کردند در جریان پوشش هوایی جنگنده‌های ائتلاف عربی که این عملیات را پشتیبانی می کرد، دهها تن از شبه نظامیان حوثی و صالح کشته شدند.

  همچنین مقادیری اسلحه سنگین مانند موشک اندار، خمپاره انداز و سکوهای پرتاب موشک منهدم شدند.

  عملیات زمینی نیروهای مقاومت و ارتش یمن همزمان با آتش سنگین توپخانه از سوی نیروهای دریایی ائتلاف و با حملات مستمر هوایی و زمینی همراه بود. حوثی ها در این عملیات از زمین و هوا و دریا مورد هجوم قرار گرفته و تلفات سنگینی را متحمل شدند.

  طبق این گزارش 6 لشکر و تیپ زرهی در این عملیات از جمله تیپ دوم مرزبانی، لشکر 82، لشکر 10، لشکر 25، لشکر 105 و تیپ سوم مرزبانی که روی هم رفته از 10 هزار جنگجو متشکل شده به اضافه واحدهای مهندسی نظامی مجهز به مین روبهای پیشرفته در این عملیات شرکت دارند.

  در همین راستا جنگنده های ائتلاف بامداد امروز سه شنبه یک کاروان از نیروهای پشتیبانی شبه نظامیان حوثی را در منطقه کیل المیر شرقی واقع در حرض مورد هدف قرار داده و دهها تن از آنها را کشتند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران