فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • نگرانی مخالفان اسد از سخنان ترامپ درباره بحران سوریه

  منبع: دبی-العربیه.نت، فارسی

  اظهارات دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا درباره بحران سوریه، نگرانی مخالفان حکومت بشار اسد رئیس نظام این کشور را در پی داشت.

  ترامپ در نخستین اظهارات خود پس از پیروزی در انتخابات ریاست‌جمهوری، از احتمال قطع کمک‌های آمریکا به اپوزیسیون میانه‌روی سوریه سخن گفت.

  ترامپ در مصاحبه با روزنامه وال‌ستریت جورنال گفت که ممکن است سیاست‌های دولت کنونی آمریکا در کمک تسلیحاتی به اپوزیسیون میانه‌رو را که با هدف جنگ با داعش صورت می‌گیرد، متوقف کند.

  ترامپ افزود: «درباره سوریه، دیدگاهم با خیلی‌ها متفاوت است. هنگامی که ما از اپوزیسیون حمایت می‌کنیم، بدین معنی است که با نظام سوریه می‌جنگیم. این در حالی است که نظام اسد با داعش می‌جنگد و ما باید از شر این گروه خلاص شویم».

  رئیس جمهوری منتخب آمریکا ادامه داد: «آن‌چه اکنون روی می‌دهد این است که روسیه به طور کامل با سوریه هم‌پیمان است و این ائتلاف شامل ایران هم می‌شود که به دلیل سیاست‌های ما قدرتمند شده است. ما اکنون از نیروهای اپوزیسیون سوریه حمایت می‌کنیم با وجود این‌که نمی‌دانیم به طور مشخص چه کسانی هستند».

  ترامپ گفت: «بدین روش ما در نهایت با روسیه خواهیم جنگید».

  سخنان ترامپ انتقادهای اپوزیسیون سوریه را در پی داشت. بسام جعاره از شخصیت‌های اپوزیسیون سوریه گفت که سخنان ترامپ می‌تواند نظام سوریه را به عمل کردن تهدید‌هایش در ویرانی شهر حلب در صورت بیرون نرفتن مخالفان از آن، تشویق کند.

  او ادامه داد: «سیاست ترامپ در پرونده سوریه می‌تواند روسیه و اسد را برای کشتن شمار بیشتری از غیر نظامیان تشویق کند و ایران را در منطقه نیرومند سازد».

  در همین راستا، برخی از مجموعه‌های وابسته به اپوزیسیون سوریه نوشتند که پس از پیروزی ترامب، «هیچ حمایتی از اپوزیسیون باقی نمی‌ماند». برخی دیگر هم اظهار نظر کردند که پیروز واقعی انتخاب ترامپ به ریاست‌جمهوری «بشار اسد» است.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران