فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • اوباما:از تصدی پست ریاست جمهوری آمریکا توسط ترامپ نگرانم

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  باراک اوباما رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا، با ابراز نگرانی از اینکه دونالد ترامپ پست ریاست جمهوری این کشور را تصدی خواهد کرد، گفت با اینکه رئیس جمهور منتخب در باره بسیاری از مسائل با وی گفتگو کرده است اما او هنوز از تصدی ترامپ برای پست ریاست جمهوری آمریکا نگران است.

  اوباما از همه اعضای حزب دمکرات خواست تا برای حزب فعالیت کنند بویژه که حزب در انتخابات ریاست جمهوری و کنگره شکست خورده است.

  اوباما در اولین کنفرانس مطبوعاتی خود پس از پیروزی ترامپ خطاب به اعضای خزب دمکرات گفت:«به عنوان اعضای حزب دمکرات باید در همه صحنه‌ها حضور داشته باشیم و برای ارتقای حزب دمکرات باید مبارزه کنیم».

  رئیس جمهوری آمریکا در این مصاحبه افزود:«ترامپ سعی می کند که وعده‌های انتخاباتی خود را بسنجد و با افرادی که با او اختلاف دارند همکاری کند. ترامپ باید شعارهای مرحله انتخابات را ارزیابی و در آنها تجدید نظر کند».

  اوباما در باره موج خشم مخالفان انتخاب ترامپ گفت:«به ترامپ گفتم باید پیام‌های اطمینان بخشی به این مخالفان بدهد تا آنها از انتخاب وی نگران نباشند. به او یادآوری کردم که اختلاف زیادی میان زمان شعار انتخاباتی و تصدی عملی پست ریاست جمهوری وجود دارد».

  اوباما در باره تصمیم ترامپ برای اخراج نزدیک به سه ملیون مهاجر غیر قانونی گفت:«مهاجران به اقتصاد ایالات متحده خدمت کردند».

  در باره اوضاع عراق گفت:«ترامپ باید تصمیم‌های حکیمانه‌ای در باره عراق بگیرد مسئله که الان اولویت دارد و احتیاج به مقابله سریع دارد داعش و مسئله موصل است».

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران