.
.
.

یورش حوثی ها به دانشگاه صنعا و تهدید استادان با سلاح

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

شبه نظامیان حوثی امروز یکشنبه با سلاح گرم به دانشگاه صنعا یورش بردند. استادان و کارکنان این دانشگاه می گویند که به دلیل تاخیر در پرداخت حقوق به اعتراض پرداختند.

در همین حال، باشگاه قضات یمن اعلام کردند که نهادهای قضایی در صنعا و الحدیده، فعالیت های خود را به دلیل تعدی های شبه نظامیان حوثی علیه قضات، به حالت تعلیق درآورده اند.

در بیانیه ای که باشگاه قضات منتشر کرد آمده که در صورت عدم پیگری قضیه تعدی به قضات و دستگیری متهمان، فعالیت نهادهای قضایی در دیگر مناطق یمن، در 26 نوامبر تعلیق خواهد شد.

ائتلاف دو قایق حوثی ها را منهدم کرد

خبرنگار العربیه در مرز سعودی- یمن روز یکشنبه گزارش داد که نیروهای ائتلاف، دو قایق کودتاچیان الصلیف در استان الحدیده را که اسلحه برای صالح و حوثی ها حمل می کردند، هدف قرار داده و منهدم کردند.

در همین حال منابع رسمی تاکید کردند که نوار مرزی میان سعودی و یمن، در 24 ساعت گذشته آرام بوده و هیچ درگیری در این مناطق ثبت نشده است.

از سوی دیگر، یک مقام بین المللی روز شنبه اعلام کرد که استان الحدیده از نظر سوء تغذیه در پی جنگ دو ساله، یکی از آسیب دیده ترین مناطق در یمن به شمار می رود.

جورج خوری مدیر دفتر هماهنگی امور انسانی سازمان ملل در یمن در بیانیه ای از نگرانی عمیق نسبت به افزایش میانگین سوء تغذیه در الحدیده و مناطق مجاور که آسیب دیده ترین مناطق جهان به شمار می رودند، خبر داد.