.
.
.

ارتش آزاد سوريه با آزادسازی 6 روستا به دو کیلومتری شهر «الباب» رسید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

منابع مخالفان سوری روز یکشنبه 13 نوامبر اعلام کردند که ارتش آزاد سوریه که با پشتیبانی ترکیه عملیات سپر فرات را در ماه آگوست آغاز کرد، اکنون در یک عملیات غافلگیرانه به 2 کیلومتری شهر «الباب» دژ مستحکم داعش در شرق حلب رسیده است.

ارتش آزاد سوریه در راستای ادامه عملیات « سپر فرات» روز یکشنبه 13 نوامبر روستاهای جدیدی را در منطقه شرق حلب به کنترل خود درآورده است.

به گزارش منابع محلی در شرق حلب ارتش آزاد سوریه بامداد امروز یکشنبه هجوم گسترده ای را در منطقه آغز کرد و توانست روستاهای سوسيان، والدانا، وعولان، وقديران، وحوزان، را از گروه داعش بازپس گیرد.

این منبع که نخواست نامش فاش شود گفت:«ارتش آزاد سوریه از سه روز پیش برای حمله ای گسترده به این مناطق خود را آماده کرده بود».

این منبع افزود:«ارتش آزاد سوریه پس از اینکه دریافت که نیروهای سازمان «پ.ی.د» می خواهند به این مناطق حمله کنند، پیشدستی کرده و این مناطق را از داعش بازپس گرفت».

ارتش آزاد سوریه پیش از این نیز در یک حمله گسترده و حساب شده روستاهای كوسا، حليصه، تلجه شرقی وحجر ابيض واقع در حومه حلب را از کنترل داعش خارج کرد.

ارتش آزاد در بیانیه گفته است پس از بازپسگیری این روستاها تمام مین های کارگزاری شده در این مناطق خنثی و پاکسازی شد.

ارتش آزاد سوریه در 24 اگوست 2016 با پشتیبانی ارتش ترکیه و ائتلاف بین المللی به رهبری آمریکا حمله گسترده‌ای را تحت عنوان «سپر فرات» آغاز کرد. هدف از این حمله بازپسگیرس شهر جرابلس بود که تحقق یافت پس از آن ترکیه و ارتش آزاد خواستار بازپسگیری شهر الباب از داعش شدند.