فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • کشته شدن 18 داعشی در شمال سوریه در حملات هوایی ترکیه

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  ارتش ترکیه روز شنبه 12 نوامبر 2016 اعلام کرد که جنگنده‌های این کشور طی 24 ساعت گذشته با حمله به مواضع داعش در شمال سوریه 18 تن از شبه نظامیان این گروه را به قتل رسانده است.

  ارتش ترکیه در بیانیه خود اعلام کرده که جنگنده های این کشور چهار ساختمان متعلق به داعش را ویران و یک کامیون مورد استفاد اعضای این گروه را منهدم کرده‌اند.

  در همین حال ارتش ترکیه در بیانیه جداگانه دیگری، از کشته شدن 5 تن از مخالفان سوری مورد حمایت این کشور و 10 تن از عوامل داعش نیز خبر داد.

  در بیانیه آمده است که این 5 تن در جریان درگیری با افراط گرایان داعش کشته شدند.

  در بیانیه ارتش ترکیه آمده است به دنبال کشته شد 5 تن از نیروهای مخالف سوری مورد حمایت آنکارا به دست داعش، جنگنده‌های این کشور طی 24 ساعت گذشته 6 بار مواضع این گروه تروریستی را بمباران کردند.

  آنکارا گروهی از مخالفان سوری متشکل از عرب‌های سنی و ترکمن‌ها را در شمال سوریه مورد حمایت خود قرار داده است این گروه یک ماه پیش با حمایت ارتش ترکیه طی عملیاتی به نام «سپر فرات» توانست مناطق وسیعی از را از چنگ داعش خارج کند..

  از سوی دیگر داعش مسئولیت بمب گذاری در شهر دیار بکر ترکیه که به کشته شدن 11 نفر و زخمی شده دهها تن دیگر انجامید، به عهده گرفت.

  گفتنی است که پیش از داعش یک گروه کرد وابسته به حزب کارگران کردستان ترکیه پ.ک.ک مسئولیت انفجار را به عهده گرفت هنوز معلوم نیست کدام یکی از این دو این اقدام تروریستی را واقعا انجام داده است.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران