فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • درگذشت شاهزاده ترکی بن عبد العزیز آل سعود

  منبع: دبی- العربیه فارسی

  ملک سلمان، پادشاه سعودی، با چشمانی اشک‌آلود بر پیکر برادرش شاهزاده ترکی بن عبدالعزیز، نماز میت خوانده و او را به خاک سپرد.

  ملک سلمان با حضور در مراسم سوگواری، عزاداران سعودی را که برای عرض تسلیت آمده بودند به حضور پذیرفت.

  شاهزاده سلطان بن سلمان بن عبدالعزیز، در این باره به "العربیة.نت" گفت: درگذشت شاهزاده ترکی بن عبدالعزیز، این شخصیت بزرگوار که به اصالت و رادمردی اخلاقی مشهور بود، ضایعه‌ای دردناک برای مملکت سعودی است. او این صفات را از پدرش به ارث گرفته و از اطرافیان دانایش و همچنین از علاقه‌اش به نیکی، آموخته است.

  شاهزاده سلطان بن سلمان همچنین گفت که او خوش‌شانس بوده و پیش از آنکه عموی فقیدش به سمت معاون وزیر دفاع برگزیده شود، در دوره‌ای از زندگی در نزدیکی او زیسته است.

  او افزود: من و برادرانم فقیدم فهد و احمد اکثر اوقات با او بودیم و او نیز به منزل پدرمان ملک سلمان در رفت و آمد بود. او همچنین افراد دانشمند و متخصص را، از سرتاسر کشور، در منزل خودش پذیرایی می‌کرد.

  شاهزاده سلطان بن سلمان ادامه داد: پس از آنکه عمویم تصمیم گرفت در قاهره زندگی کند به شکل هفتگی با ما در تماس بود و مکالمه‌های طولانی که با هم داشتیم، نشان می‌داد او از همه ریز و درشت امور با خبر است ولی با اینحال درباره اوضاع عمومی و خصوصی سوال می‌کرد و علیرغم کهولت سن و علو شان او همیشه سعی می‌کرد محبت و ارادتش را به اطرافیان نشان دهد.

  شاهزاده ترکی بین عبدالعزیز در 15 سپتامبر 1932 در ریاض به دنیا آمد و در 12 نوامبر 2016 در همان شهر و در سن 84 سالگی درگذشت. او در دوره ملک فیصل به عنوان معاون وزیر دفاع و هوانوردی منصورب شد و تا اوایل دوره ملک فهد در این سمت به پادشاهی سعودی خدمت کرد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران