فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • داعش ده‌ها غیر نظامی را در موصل اعدام کرد

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  رافینا شمداسانی سخنگوی کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد، جمعه ۱۱ نوامبر اعلام کرد که شبه نظامیان داعش، ده ها تن دیگر را در مناطق اطراف موصل اعدام و گزارش‌ها می‌گوید مقادیری مواد شیمیایی خطرناک در مناطق مسکونی انبار کردند.

  به گزارش خبرگزاری رویترز، شمداسانی افزود بنا بر اطلاعات رسیده از منابع حاضر در منطقه، یک گورستان گروهی حاوی بیش از ۱۰۰ جنازه در شهرک حمام العیل پیدا شد که این یکی از میدان‌های شاهد اعدام‌های گروهی توسط شبه‌نظامیان داعش بود. پیش از این ۵۰ تن از نیروهای سابق امنیتی توسط شبه‌نظامیان داعش اعدام شده بودند.

  شمداسانی به خبرنگاران گفت: «روشن است که اماکن بسیاری وجود دارد که در آن اعدام‌های گروهی روی داد. گزارش‌هایی از گورستان‌های گروهی دیگر هم داریم که تا کنون تحقیقات درباره آن‌ها تمام نشده است». فرودگاه موصل و روستای تل ذهب از جمله مناطقی هستند که گفته می‌شود حاوی گوزستان‌های گروهی هستند.

  سخنگوی کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد، با اشاره به کشف انباری از مواد شیمایی در منطقه قیاره که به کنترل نیروهای عراقی در آمده، افزود گزارش‌هایی معتبری هم از انبار کردن مواد شیمایی در نزدیکی مناطق مسکونی توسط شبه‌نظامیان داعش به دست آمده است.

  او درباره اعدام‌های گروهی ادامه داد که در داخل موصل، سه‌شنبه گذشته، شبه‌نظامیان داعش، دستکم ۴۰ غیر نظامی را به اتهام «خیانت» و «همکاری با نیروهای عراقی» اعدام کرده و جنازه‌های آن‌ها را به تیرهای برق بستند.

  او ادامه داد که گروه داعش در کوچه‌های بخش قدیمی موصل، اعضای گردان موسوم به «فرزندان خلافت» را مستقر کرده در حالی که جلیقه‌های انفجاری به تن دارند. گزارش‌ها می‌گوید که احتمالا این افراد کودک هستند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران