.
.
.

واعظ معروف حوثی‌ها‌ در صنعا، این گروه را به «دزدان» توصیف کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

منابع آگاه در صنعا روز جمعه 11 نوامبر 2016 خبر دادند که کودتگران حوثی یکی از واعظان معروف حوثی را در صنعا پایتخت یمن تهدید به ممنوعيت از سخنرانی و مجازات‌هاى دیگر کردند.

شیخ یحیی الدیلمی، واعظ معروف و برجسته حوثی‌ها که از نظر نسبی به سادات هاشمی بر می گردد، در مسجد النهرین یکی از مساجد بزرگ صنعا ضمن انتقاد شدید از عملکرد کودتگران حوثی وابسته به عبدالملک حوثی، آنها را به «دزدی و راهزنی» متهم کرده است.

کودتاگران حوثی ضمن تهدید این واعظ مشهور به ممنوعیت از خطبه و سخنرانی، خواستار عدم انتقاد وی از شبه نظامیان حوثی شده‌اند.

حوثی‌ها ضمن تهدید این واعظ به اتخاذ اقداماتی علیه او گفتند اگر در موعظه‌هایش به انتقاد خود ادامه دهد از مسئولیت امامت مسجد النهرين صنعا عزل خواهند کرد.

الدیلمی ضمن انتقاد شدید از حوثی‌ها و صالح آنها را مسبب جنگ، فقر و بدبختی مردم یمن دانست.

این واعظ در خطبه جمعه گذشته وابستگان عبدالملک حوثی را «دزدان» یمن توصیف کرد.

وی گفت در حالی که مردم یمن در فقر و محرومیت به سر می برند، حوثی‌ها تمام اموال عمومی مردم این کشور را به سرقت بردند.

الدیلمی گفت:«علی عبدالله صالح باعث همه بدبختی های یمن است او با حوثی‌ها برای سرقت اموال عمومی علیه دولت قانونی کودتا کردند».

به دلیل سرکوب شدید منتقدین در صنعا از سوی شبه نظامیان حوثی پیش از الدیلمی هیچکدام از خطبای جمعه مساجد یمن جرآت انتقاد از کودتگران حوثی را نداشتند.

ماه گذشته نیز یکی از چهره‌های حوثی مخالف کودتگران نیز اعلام کرد که از دفتر عبدالکریم حوثی یکی از رهبران شبه نظامیان مورد تهدید قرار گرفته است.

محمد المقالح چهره حوثی مخالف کودتگران گفت:«دفتر عبدالکیم حوثی ضمن تهدید من به به خاظر انتقاد از کودتگران گفت:«اگر به انتقاد از "اولیاء خدا" ادامه دهی عاقبتی بسیار وخیم در انتظارت خواهد بود».

محمد المقالح در یک برنامه افشاگرانه گفت که عموی او مسئول اداره گمرک و مالیات است به همین دلیل از تمام دزدی‌ها و فساد مالی و اداری حوثی باخبر است.

پیشتر علی البخیتی یکی از فرماندهان سابق حوثی‌ها نیز گفته بود که شبه نظامیان کودتاگر از رنج و مشقت مردم یمن استفاده ابزاری برای دزدی خود کرده‌اند.