.
.
.

عملیات موصل...ادامه پیشروی نیروهای عراقی در محور جنوب شرقی شهر

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

فرماندهی عملیات مشترک نیروهای ضد تروریسم روز جمعه 11 نوامبر 2016 اعلام کرد، که نیروهای عراقی به پیشروی خود در محور مرکزی به سوی ساحل چپ شهر موصل همچنان ادامه دارد.

طبق بیانیه فرماندهی مشترک نیروهای مبارزه با تروریسم در بیانیه گفته است که هدف از این عملیات نفوذ به داخل شهر موصل و بازپسگیری آن از نیروهای داعش است.

فرماندهی عملیات مشترک در بیانیه‌ای اعلام کرد:«تیپ نهم زرهی ولشکر سوم گردان اول نیروهای پیاده توانستند در منطقه جنوب شرقی به سوی دروازه ورودی واقع در محور چپ ساحلی شهر موصل پیشروی کنند و وارد کوی انتصار ، جدیده مفتی و کوی شیما شوند.

طبق بیانیه فرماندهی مشترک، نیروهای ضد تروریسم اکنون در حال پاکسازی جاده‌ها و ساختمان‌های این مناطق از عناصر داعش هستند.

نیروهای مبارزه با تروریسم همچنین موفق به آزادسازی روستاهای "عباس رجب" در شمال رودخانه زاب که از مناطق استراتژیک سمت شرقی رودخانه دجله و مرکز فرماندهی داعش برای کنترل مناطق تحت اشغال این گروه در دشت نینوا، به شمار می رود.

بیانیه افزود: نیروهای حشد الشعبی، در محور غربی در حال بازرسی و پاکسازی روستاهای آزادشده هستند.

این نیروهای مسئولیت پاکسازی جاده‌های ارتباطی میان تقاطع الحضر و تقاطع عدایه هستند.نیروهای حشد الشعبی برای اطمینان از امنیت جاده‌ها به استحکام مواضع خود در این مناطق پرداختند.

این در حالی است که دیگر نیروهای نظامی عراق با پشتیبانی نیروی هوایی ائتلاف بین المللی ضد داعش در حال پیشروی در دیگر مناطق موصل هستند.

نیروهای عراقی، پیشمرگه‌های اقلیم کردستان و نیروهای ائتلاف بین المللی به رهبری آمریکا در تاریه 17 اکتبر عملیات گسترده آزادسازی موصل را آغاز کردند.