.
.
.

پیشروی نیروهای «سوریه دمکرات» به سوی رقه با پوشش هوایی آمریکا

داعش خودرو‌های بمبگذاری شده را برای مقابله با سوریه دمکرات آماده کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

وزارت دفاع ایالات متحده روز سه شنبه 8 نوامبر 2016 اعلام کرد که نیروی هوایی ائتلاف بین المللی ضد داعش به رهبری آمریکا حملات هوایی علیه مواضع داعش در سوریه را از سر گرفته است.

پنتاگون تاکید کرد که هدف از این حملات سنگین هوایی حمایت از نیروهای «سوریه دمکراتیک» است که اکنون به رقه دژ مستحکم داعش در سوریه حمله کرده‌اند.

پیتر کوک، سخنگوی وزارت دفاع آمریکا بعد از ظهر روز دوشنبه گفت، در حملات هوایی ائتلاف تعداد زیادی از مواضع نظامی، پناهگاه‌های افراد داعش و خودروهای بمبگذاری شده این گروه مورد هدف جنگنده‌های ائتلاف قرار گرفت.

داعش خودروها را بمبگذاری می کند

از سوی دیگر داعش با سازماندهی نیروهایش برای مقابله با هر گونه حمله به دژ اصلی‌اش در سوریه، شماری از کامیونها و خودروهای بمبگذاری شده را در مسیر نیروهای سوریه دمکراتیک قرار داد.

داعش تمام اطراف شهر بویژه مناطق ورودی رقه را با این کامیونهای بمبگذاری شده چیده است .کاری که پیش از این برای منع پیشروی نیروهای عراقی در موصل انجام داده بود.

به گزارش دیدبان حقوق بشر سوریه، نیروهای سوریه دمکرات بیشترین حملات خود را متوجه شمال رقه کرده‌اند. این نیروها تاکنون چندین روستا را از کنترل داعش خارج کردند.