.
.
.

فوتبال در حلب، حزب‌الله در آفساید.. حزب‌الله فوتبالیست‌ها را هم به جنگ سوریه می‌فرستد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

باشگاه العهد لبنان، وابسته به حزب الله، اعلام کرد: "قاسم شمخه" فوتبالیست این تیم، در نبردهای سوریه کشته شده است.

این باشگاه لبنانی روز گذشته در صفحه فیس‌بوک خود خبر مرگ این فوتبالیست 19 ساله را اعلام کرد. یک منبع نزدیک به حزب‌الله گفت: قاسم شمخه در غرب حلب کشته شده است.

"محمد عاصی" دبیر باشگاه العهد به خبرگزاری فرانس‌پرس گفت: قاسم شمخه از بازیکنان آینده‌دار بود و آینده بسیار خوبی برای باشگاه العهد و فوتبال لبنان را نوید می‌داد. یاد و خاطره شمخه که قهرمان دفاع از میهن است، در آرشیو این باشگاه نیز به عنوان قهرمان ثبت خواهد شد.

قاسم شمخه در سال 1997 در روستای "برج قلاویه" در جنوب لبنان به دنیا آمد و پیش از این در برج البراجنه در ضاحیه جنوبی بیروت زندگی می‌کرد.

رسانه‌های نزدیک به حزب‌الله نام حسين علی أسعد الموسوی از قرحا البقاعیه، فراس محمد قطيش از حولا، قاسم علی شمخه از برج قلاویه، خليل محمد مرتضى از منطقه السلم در ضاحیه جنوبی بیروت، شادی علی الزین از جويه جنوبي و سامر عادل عواضه از عين قانا جنوبی را به عنوان 6 نفر از اعضای این حزب که روز گذشته در حلب کشته شدند، اعلام کرده بودند.

همزمان با این اتفاق، "جيش المجاهدين" که تحت امر فرماندهی "عملیات فتح حلب" است، اعلام کرد یک گروه کامل از پیکارجویانش در اثر اصابت مستقیم یک موشک "تاو" به محل تجمع آنها در تپه "احد" در حومه جنوبی حلب کشته شده‌اند.

حزب‌الله لبنان که در نبردهای حومه حلب، در کنار ارتش سوریه می‌جنگد، در روزهای اخیر متحمل ضربات جبران‌ناپذیری شده است.