.
.
.

روحانی برجسته شیعه حمله به نیروهای امنیتی سعودی را محکوم کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

شیخ حسن الصفار روحانی سعودی، حمله تروریستی هفته گذشته به نیروهای امنیتی در منطقه قطیف را محکوم و تاکید کرد: "این اقدامات نفرت انگیز بازتاب دهنده اخلاق مردم این منطقه نیست".

او افزود: "همه ما باید با یکدیگر همکاری کنیم تا این گونه رفتارها و اقدام‌های نفرت برانگیز وسعت نیابد".

او خواستار هشدار به جوانان و نشر بیداری میان آن‌ها شد تا فریب این گونه جهت‌گیری‌ها را نخورند.

سخنان الصفار در خطبه‌های نماز جمعه روز چهارشنبه 4 نوامبر در مسجد الرساله در شهر قطیف سعودی مطرح شده است.

الصفار گفت هرکس گمان کند از راه خشونت، می‌تواند حضوری سیاسی و رسانه‌ای برای جهت‌گیری خود رقم بزند و حکومت را آزار دهد، بداند که تجربه نشان داده خشونت هیچ نتیجه‌ای ندارد و در هیچ کشوری، به نتیجه دلخواه نرسیده است.

او افزود: "هر طرفی که دست به خشونت بزند، حیثیت خود و جامعه‌اش را لکه دار کرده و به اندیشه‌ای که می‌گوید از آن دفاع می‌کند و شعارش را حمل می کند، لطمه می‌زند".

او تاکید کرد: "یکی از بدترین نتایج خشونت، لکه‌دار کردن آبرو و سقوط معنوی در افکار عمومی جهان است که خشونت را نمی‌پذیرد".
جامعه محلی ما به تسامح شهرت دارد.

شیخ الصفار گفت: "جامعه محلی ما، جایگاهی خوب در افکار عمومی ملی دارد. در ساخت وطن و روند توسعه‌اش، مشارکت می‌کند. استعدادهای علمی، ادبی و سیاسی برجسته‌ای دارد که به جایگاه‌های عالی ملی و جهانی رسیده‌اند. علاوه بر آن به تسامح و پذیرش دیگری شهرت دارد. فرزندانش هم به امانت‌داری و خوش اخلاقی شهرت دارند".

او ادامه داد: "این در حالی است که برخی از طرف‌های تندرو و متعصب، این جامعه را منزوی کرده و با روش‌های مختلف محاصره می‌کنند".

الصفار تاکید کرد: "ما نمی‌خواهیم جامعه‌مان این دستاوردها را از دست بدهد و با برخی از رفتارهای خشونت‌آمیز تروریستی، حیثیتش لکه دار شود".

او همچنین گفت: "اقدام‌های خشونت‌آمیز متضاد با عقل و دین است و به جامعه و حیثیت روشی که به آن ایمان دارد، آسیب می‌زند".